- Reklama -spot_img

Firma neumožnila provedení kontroly přeshraniční přepravy odpadů.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Firma s inspektory nekomunikovala a neumožnila kontrolu přeshraniční přepravy odpadů. Dostala pokutu 100 tisíc korun. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Praze uložili pokutu 100 tisíc korun společnosti EURO-KAZ, s.r.o.

Firma neumožnila inspekci provést kontrolu zaměřenou na přeshraniční přepravu odpadů. Porušila tím zákon o kontrole. Inspektoři ČIŽP obdrželi od Celní správy v polském Bělostoku informaci o přeshraniční přepravě odpadní pryže a měděné strusky pocházející údajně z Ruska.

Příjemcem tohoto odpadu měla být firma EURO-KAZ se sídlem v Praze na Žižkově. Inspektoři proto zahájili se společností kontrolu a stanovili termín, kdy se má zástupce společnosti dostavit do kanceláře ČIŽP. „Požadovali jsme například předložit doklady o původu přepravovaných odpadů, jejich množství a dokumenty vydané celním úřadem. Nikdo ze společnosti EURO-KAZ se však ke kontrole nedostavil, ani neomluvil. Firma nekomunikuje,“ řekl Václav Beroušek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Praha.

Inspektoři se poté vypravili do sídla firmy uvedené v obchodním rejstříku. Při pochůzce ale nic nenasvědčovalo tomu, že na uvedené adrese se zástupci firmy skutečně vyskytují.

„Kontrola dodržování povinností při přeshraniční přepravě odpadů tak nemohla být provedena. Nevíme, zda nějaké odpady do Česka skutečně dorazily, a jak s nimi případně bylo nakládáno. Nedostavením se ke kontrole a nedoložením požadovaných dokumentů může obviněný sledovat zastření porušení zákona o odpadech,“ dodal Beroušek.

Proti pokutě nepodala firma, která má rumunského jednatele, odvolání. Sankce je od 4. září pravomocná.

Zdroj: aktuality ČIŽP

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace