- Reklama -spot_img

Čínské kvóty pro import kovového odpadu určeného k recyklaci

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Čínská vláda vydala nové dovozní kvóty pro kovové odpady. Jedná se o poslední kvartál letošního roku. Čína schválila možnost přijmout ještě téměř 70 000 tun kovového odpadu k recyklaci.

Povolení bylo uděleno pro odpadní komodity mědi, hliníku a železného šrotu.

Dodatečné kvóty vydala Agentura ministerstva životního prostředí v Číně, odbor pevných odpadů a chemikálií. Jde o celkové množství 66 368 tun mědi, hliníku a železného šrotu.

Všechna povolení pro import jsou deklarována s dodáním do přístavů v jižní a jihovýchodní Číně.

Dodatečná kvóta pro měděný šrot je dle harmonizovaného celního kódu 7404000090 s možností příjmu 31 658 tun. Kvóta na hliníkový šrot s celním kódem 7602000090 je 32 940 tun a kvóta na železný šrot je 1 770 tun.

Kvóta pro měděný šrot je určena jen pro dodávky do přístavů Ningbo, Šanghaj, Xiamen, Nanhai, Nansha a Xinhui, zatímco kvóta pro hliníkový šrot je pouze pro Ningbo, Nanhai a Nansha.

Souhrn všech dosud schválených dovozních kvót na měděný šrot je 484 217 tun, přičemž hliník dosahuje 405 416 tun a železo 22 688 tun.

Dovozní kvóta na měděný odpad je pod objemem dovezeným ve třetím čtvrtletí loňského roku. Načež kvóta pro hliníkový šrot je vyšší než hodnota ve třetím čtvrtletí. Čína už dovezla 624 276 tun měděného odpadu a 349 510 tun hliníkového odpadu. To vše v období od července do září 2018, jak ukazují celní údaje.

Podle nové politiky příjímání odpadních komodit, budou všichni dovozci kovového odpadu do Číny potřebovat dovozní licence. Všechny musí být vydané v rámci schválených čtvrtletních kvót od 1. července. V opačném případě nebude možné žádný materiál do přístavu přijmout.

Předchozí kvóty byly vyhlášeny 20. června , 10. července a 14. srpna .

Čína v loňském roce dovezla 5,32 mil. tun kovového odpadu. Z toho měď představovala 45 % (2,41 mil. tun) Hliník činil 1,57 mil. tun a ostatní železný šrot 1,34 mil. tun.

Zdroje: ASRVO a ARGUS METALS

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace