- Reklama -spot_img

Ekologické novoroční předsevzetí na rok 2020

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

S koncem roku si někteří dáváme nová předsevzetí pro ten následují. Letos tomu nebylo jinak. Nejoblíbenější novoroční předsevzetí po celém světě se týkají hlavně změny životního stylu. Podle průzkumu ComRes jsou nejoblíbenějšími předsevzetími hubnutí, sportování, zdravější stravování, aktivnější přístup k vlastnímu zdraví nebo osvojování si nových dovedností.

Letos se však některá naše předsevzetí do nového roku neobešla bez zaměření na produktivnější řešení ekologických témat. Mnoho výroků se týkalo udržitelnějšího a čistšího světa.

Chceme zelenější, udržitelnější a čistší svět 2020

Některá z ekologických novoročních předsevzetí, které jsme zaznamenali.

Chci určitě zasadit nějaké stromy

To je rozumné předsevzetí, neboť stromy mají značný přínos pro životní prostředí, taktéž pro lidi a zvířata. Stromy jsou jedním z hlavních producentů kyslíku ve většině ekosystémů. Pomáhají také při vyrovnání naší uhlíkové stopy.

Chtěla bych vyrábět něco ekologického z plastu

Plastový odpad je globální problém. Rychlým tempem stoupá jeho produkce a ne všechno je recyklovatelné, jak se někdy mylně domníváme. Odpadní plasty jsou také lacinou a zatím neomezeně dostupnou surovinou. Alternativou k recyklaci a jednoduchému využití plastového odpadu může být například aplikace ekologického stavebnictví.

Udělám si vlastní kompost a více odpadu z kuchyně budu kompostovat “

Vytvořit si vlastní kompost je jednoduché. Velké množství bioodpadu zatím končí ve velkém v komunálním odpadu. Kompostem, který si sami vytvoříme, můžeme dělat zázraky pro naši vlastní zahradu. Aby kompostování dobře fungovalo, nebudeme potřebovat mnoho. Většinou se jedná o odpady z různého potravinového řetězce, jako jsou zbytky zelených listů zeleniny nebo jiného kuchyňského odpadu.

Máte také svá ekologická předsevzetí?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace