- Reklama -spot_img

DESINFOG® je víc než jednorázová pomoc při dezinfekci proti COVID-19

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Když dospělý dítěti kupuje „kinder vajíčko“ těší se nejen, že bude mít radost z čokolády, ale i z hračky, která se nachází uvnitř. Když si kupuje něco pro sebe, často se dívá jen na vzhled, či primární funkci. Nikoliv na to, k čemu ještě by mohla být daná věc použita, kromě použití standardního. Ač to nebyl záměr, uvědomili jsme si, že v případě DESINFOG® je situace shodná. Uživatelům se totiž nedostává do rukou jen jedno zařízení na případ nouze, ale rovnou dvě.

Nemyslím tím, že jednou jej použijí na desinfekci proti jednomu viru a příště proti jinému. To samozřejmě bude také možné, ale myslím tím sekundární funkci, která v tomto případě byla funkcí primární, jen jsme na ní ve stresu vývoje zapomněli.

JE TO FUNKCE HAŠENÍ SUCHOU MLHOU

Ano, přesně ta, která dokáže nejen při hasicím zásahu ušetřit 95% vody, ale zároveň nahradí všechny typy hasících přístrojů dostupných na trhu. Vynikající je i to, že právě probíhá legislativní zařazení tohoto typu hasicí technologie mezi tzv. SCHVÁLENÉ PROTIPOŽÁRNÍ PROSTŘEDKY. Konečně tedy umožní zařazení technologie hašení suchou mlhou do výbavy požárních sborů a nejenom jich.

Výhodou je, že právě tuzemské složky záchranných systémů pochopily efektivitu řešení a jsou spolu s firmami prvními, kdo ve světě bude moci a to již od začátku dubna 2020, efektivitu nabízeného řešení využívat. To ne na jednom, ale na mnoha desítkách a následně stovkách pracovišť, která zajišťují bezpečnost občanů naší země.

Instalace budou širokopásmové.

Když jsme u té šíře, resp. širokopásmovosti, rád bych upřesnil odpovědi na několik otázek, které od okamžiku uvolnění informací o technologii na trh slyším denně mnohokrát.

Ano je, od 19.3.2020 je možné zařízení objednávat s dodacím termínem do 5 dní od závazné objednávky a úhrady 100% zálohy.

  • Je technologií DESINFOG® možné desinfikovat a chránit i jiné prostory než interiéry prostředků MHD?

Technologie je funkční ve všech uzavřených prostorech, místnostech, halách a dalších. Testy a srovnání s MHD uvádíme proto, aby si všichni uvědomili, že starter-pack dokáže desinfikovat objem prostoru do velikosti 250 autobusů.

  • Co je na technologii DESINFOG® tak drahé?

Dlouhý vývoj související s technologií hašení nízkotlakou suchou mlhou, které své unikátní vlastnosti získala hlavně díky unikátní technologii trysek a jejich spojení. Díky němu nejen, že je generována mlha, ale každé z mikrokapiček mlhy je udělena rotace, která způsobuje její unikátní chování a vlastnosti. Zároveň se v ceně odráží skutečnost, že celý vývoj probíhal a stále probíhá bez dotací a půjček, a to všeho druhu.

  • Je možné aplikaci vidět na vlastní oči?

Prezentace již probíhaly v rámci výrobního závodu a následných testů technologie a její ukázky složkám IZS, Bezpečnostním složkám a Armádě v několika zemích Od druhého dubnového týdne by však měla být technologie prezentována i veřejnosti, místo, či místa jsou nyní předmětem jednání.

  • Jaká je cena desinfekce jednoho autobusu?

1000,-Kč. Součástí dodávky je i 50l desinfekční kapaliny NANO-Q ověřené pro použití s technologii DESINFOG®, která dostačuje až na 250 autobusů. Při dokoupení kapaliny, při vlastnictví stroje, by cena měla klesnout na 250-300,-Kč.

  • Lze použít i jiné desinfekční prostředky například ty co již používáme?

Použití s jinými desinfekčními prostředky zatím nebylo potvrzeno, je však testováno. Hlavním kritériem je čistota prostředku, aby nebyl zanášen unikátní systém trysek.

  • Lze použít OZONOVOU vodu?

V principu ano, aktuálně zkoumáme vliv na trysky a další části technologie, protože OZON rychle degraduje měkké plasty a některé kovy.

  • Mohu DESINFOG® zakoupit i bez desinfekčního prostředku?

Ano, cena bude ponížena o cenu 50l desinfikačního prostředku NANO-Q

  • Mohu dostat slevu?

Ano, jsou poskytovány množstevní slevy od objemu 100 ks na objednávku. Nárok na slevu mají rovněž certifikování servisní partneři. Servisní síť se aktuálně buduje v jednotlivých zemích a regionech světa.

  • Bude někdy DESINFOG® levnější?

Na základě pozitivních zkušeností z jiných projektů, budeme nabízet v režimu TRADE-IN i použité a zkontrolované jednotky. U nich bude nákupní cena nižší. Nepředpokládáme však, že se na trh dostanou dříve než v polovině roku 2021, či začátku roku 2022.

DESINFOG® je globálně prvním aerosolovým plošným desinfekčním prostředkem chránícím proti KORONAVIRU.

Rád bych všechny čtenáře upozornil na skutečnost, že jsem aktivním partnerem projektu. To od začátku jeho vývoje, jsou mi proto známy i všechny procesní kroky a snaha vytvořit produkt dostupný všem. Zároveň však vítám, že i přes větší těžkosti a obtíže jsme se rozhodli celý vývoj financovat z vlastních zdrojů a získat tak ekonomickou i „politickou“ nezávislost na druhých. Což nám umožňuje efektivní postup a globální nasazení na trh.

Na závěr bych rád zmínil, že po obrovské pozitivní odezvě z celého světa se již dnes jedná o rozšíření výroby. Zároveň otevření nových výrobních kapacit v dalších zemích a regionech. V této fázi jsme se snažili využít existujících platforem komunitního financování, protože expanze znamená finanční objem dosahující až 400 milionů EUR. Bohužel obě největší světové platformy komunitního financování #KICKSTARTER a #INDIEGOGO nám nepovolily projekt DESINFOG® prezentovat jejich prostřednictvím veřejnosti, což považuji za velkou škodu.

Neznamená to však konec projektu, jen zpomalení rozšíření technologie DESINFOG® a s tím související pomalejší boj proti šíření světové pandemie koronaviru COVID-19.

Jsem však rád, že se jen týden po uvedení, začala technologií zabývat i tuzemská media, například server BUSINESSINFO.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace