- Reklama -spot_img

Čistá energie, udržitelné zemědělství a cirkulární ekonomika.

Zástupce Česka a Slovenska ve finále mezinárodní soutěže BASF Innovation Hub 2021

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Česká republika – 16. listopadu 2021 – Český tým Chemissimo se zúčastnil finále mezinárodní soutěže BASF Innovation Hub 2021. Do letošního ročníku se přihlásilo přes 80 týmů z 11 zemí střední a jižní Evropy, jejichž projekty přímo či nepřímo přispívají k dosažení cílů udržitelného rozvoje. Do finále postoupilo 6 nejlepších týmů, které uspěly v regionálních kolech. BASF Innovation Hub se tentokrát věnoval tématu čistých technologií, jež v sobě zahrnuje agendy čisté energie, udržitelného zemědělství a cirkulární ekonomiky.

Tým Chemissimo, tvořený Jiřím Ettlerem a Matoušem Palečkem, postoupil do finále za region Česka a Slovenska jako vítěz výzvy BASF z červnového GreenHacku. Věnoval se řešení pro koncové zákazníky, kteří potřebují rychle získávat informace o chemických látkách, jež chtějí skladovat, užívat a recyklovat či u nichž potřebují umět rychle reagovat v kritické situaci. Projekt českého týmu nabízí možnost vyvinout bezplatně dostupnou aplikaci a mobilní verzi webu, jež uživatelům pomohou při manipulaci s chemikáliemi a posílí uplatňování principů cirkulární ekonomiky v praxi.

Absolutním vítězem soutěže se staly rakouský tým Revo Foods (vpravo) a slovinský tým ReCatalyst (vlevo)

„Velice si vážíme toho, že jsme mohli ve finále reprezentovat Českou a Slovenskou republiku. Je to pro nás tím větší čest, že tu vládla opravdu silná konkurence: všechny týmy byly skvěle připravené a představily originální projekty nejrůznějšího zaměření. Účast v soutěži pro nás byla natolik inspirativní, že na svém projektu chceme pracovat dál a doufáme, že nalezneme partnera pro jeho uvedení na trh,“ zdůrazňuje vedoucí týmu Chemissimo Jiří Ettler.

Absolutním vítězem soutěže se staly rakouský tým Revo Foods, jenž vyhrál regionální kolo Rakouska a Maďarska, a slovinský tým ReCatalyst, který ve finále zastupoval region Slovinska, Chorvatska a Srbska. Zatímco tým Revo Foods se zaměřil na potenciál 3D tisku jídla při zachování nutričních hodnot, specificky pak na výrobu rostlinné náhražky lososího masa, tým ReCatalyst se věnoval možnosti přelomového zlepšení ve výrobě katalyzátorů palivových článků. Oba vítězné týmy byly odměněny celkovou částkou 7 500 eur. Navíc mají možnost svůj projekt dále rozvíjet ve spolupráci se společností BASF.

„Obdobné projekty BASF organizovala už dříve a vždy jsme si z nich odnášeli dojem, že mladí lidé mají spoustu skvělých nápadů, které by si zasloužily podporu. Ať už má taková podpora podobu finanční pomoci, sdílení kontaktů nebo poskytnutí rady, pro praktickou realizaci prvotní myšlenky je často zásadní. S tímto vědomím a záměrem pořádáme BASF Innovation Hub,“ říká Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieTechnologie
ZdrojBASF
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace