- Reklama -spot_img

Výroba plastů z mechanické recyklace se do roku 2030 téměř ztrojnásobí

Aditivní řešení BASF zlepší mechanickou recyklaci plastů

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Společnost BASF uvádí na trh novou řadu aditivních řešení IrgaCycle™, která přispěje k účinnější mechanické recyklaci plastů.

Plastikářský průmysl v současné době hledá způsoby, jak do výrobků začlenit vyšší obsah recyklovaného materiálu. Hlavní výzvou pro odborníky je eliminace kvalitativních nedostatků polymerů, jež vznikají v důsledku tepelného či mechanického namáhání během recyklace a urychlující degradaci materiálu. Možné řešení nabízejí aditiva zlepšující vlastnosti recyklovaných plastů.

„Výroba plastů z mechanické recyklace se podle odhadů do roku 2030 téměř ztrojnásobí, což odpovídá růstu kolem 10 procent ročně. Řada IrgaCycle™ má v těchto souvislostech přinést konkurenční výhodu pro naše zákazníky a úlevu pro životní prostředí,“ říká Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

Řada IrgaCycle™ pomůže zvýšit podíl recyklátu například v obalech, automobilovém průmyslu či stavebnictví. Jednotlivé produkty proto reagují na specifické problémy recyklovaných polymerních materiálů, jako jsou omezená zpracovatelnost, zhoršená dlouhodobá tepelná stabilita a nedostatečná odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Dnes řada zahrnuje následující přípravky, jež časem doplní další:

  • IrgaCycle PS 030 G zvyšuje dlouhodobou tepelnou stabilitu plastů, hlavně recyklovaného HDPE, polyolefinů či jejich směsí.

  • IrgaCycle PS 031 G zlepšuje zpracování a dlouhodobou tepelnou stabilitu recyklovaných LDPE a LLDPE pro použití do fólií a související obalové aplikace.

  • IrgaCycle PS 032 G poskytuje stabilitu zpracování a dlouhodobou tepelnou ochranu pro recyklované směsi PP a polyolefinů obsahující nečistoty.

  • IrgaCycle UV 033 DD kombinuje odolnost proti povětrnostním vlivům s vylepšenou stabilitou při vyšších teplotách a zpracování pro recyklované směsi HDPE a PP.

  • IrgaCycle XT 034 DD přináší dlouhodobou tepelnou stabilitu, pomáhá neutralizovat nečistoty v recyklátu, a tak optimalizuje mechanické vlastnosti recyklovaných polyolefinů.

Řadu IrgaCycle™ nabízí BASF jako součást portfolia aditivních řešení VALERAS, jež prostřednictvím recyklace plastů podporuje omezení plýtvání, úsporu energie i snížení emisí.

Díky své celosvětové působnosti je skupina BASF schopna aditiva zapojit do celého hodnotového řetězce recyklačního průmyslu, a to na všech kontinentech. Očekáváme proto, že tato inovace bude mít pákový efekt,“ uzavírá Filip Dvořák.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieRECYKLACE
ZdrojBASF
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace