- Reklama -spot_img

Celníci překazili výrobu desítek milionů cigaret

Výdělek až stovky milionů korun

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Při závěrečné razii s krycím názvem „BASA“ celníci z odboru pátrání Ostrava se Skupinou operativního nasazení – SON zadrželi šest osob české a ukrajinské národnosti a zajistili výrobní linku na cigarety. Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor na Frýdecko-Místecku objevili a zajistili komponenty k výrobě více než 44 milionů cigaret, zhruba 5 000 kusů cigaret, odpad z předešlé výroby, finanční hotovost ve výši 800 000 korun, 16 400 Euro, 1 850 PLN a výpočetní techniku. Na výrobní lince by pachatelé zvládli vyrobit na dva tisíce cigaret za minutu. Nelegální výrobou by tak mohli našemu státu na daních způsobit škodu za více než 140 milionů korun.

Úkony trestního řízení zahájili celníci z oddělení odhalování závažné trestné činnosti Generálního ředitelství cel již na začátku letošního roku. Měli   podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a s přečinem porušení práv k duševnímu vlastnictví.

Objekt, kde byla sestavena výrobní linka na cigarety, byl odhlučněn, zaizolován a osazen několika kamerami, aby podezřelí zamezili odhalení nelegální výrobny. V objektu bylo vybudováno ubytování s kompletním vybavením pro nelegální zaměstnance a dělníky, kteří cigarety vyráběli. Další objekt využívali na likvidaci odpadu vzniklého při výrobě a skladování vyrobených cigaret.

Případ byl následně předán s návrhem na zahájení trestního stíhání dvou podezřelých Čechů odboru hospodářské kriminality Ostrava, Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje. Podezřelí byli následně vyšetřovatelem policie obviněni a v současné době jsou ve vazbě.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieLEGISLATIVA
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace