- Reklama -spot_img

Circle Economy hledá CEO, názory na cirkulární ekonomiku neskrývám

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Tak právě tato slova a obrázek upoutaly moji pozornost krátce po polovině února na sociální síti LINKEDIN. První, co mi vytanulo na mysli byla otázka, zdali „C“ v názvu funkce také znamená CIRKULÁRNÍ. Jinými slovy kulatý, protože to bych byl hned vyřazen ze hry.

Při pohledu na specifikaci pozice jsem si však oddychl. Plnoštíhlá, či obézní postava nebyla podmínkou. Co však podmínkou bylo je profesní praxe 10 let. Mám trojnásobek…

Vedení kolektivu a všechny související náležitosti, které nabídnout také mohu, stejně jako všechny ostatní položky.

Při zvažování toho, zda-li podat svou přihlášku mi však scházelo několik drobností. Ty postrádám v mnoha neziskových a nevládních organizacích, ale i například v politice, či státní sféře. Detaily, na kterých mi však, jako správnému CEO, musí záležet, mám-li zájem vést a rozvíjet zdravou společnost, bez ohledu na to, jaký přívlastek nese.

Tím prvním, drobným nedostatkem je absence jakýchkoliv finančních výkazů volně dostupných na internetu. U organizace, která v roce 2021 oslaví deset let své existence a hledá nového ředitele, jenž má být kromě jiného odpovědný za finanční výsledky, bych očekával něco jiného.

Druhou drobností, která mi schází je nabídka finančního ohodnocení pozice. Pokud tedy organizace neočekává, že 50 přímých zaměstnanců povede člověk s 10letou profesní praxí v senior managementu zdarma.

Rozhodl jsem se nakonec svou přihlášku podat. Jsem zvědav na výsledek, protože mé názory na cirkulární ekonomiku neskrývám. Jsou naopak volně přístupné všem, koho by zajímaly. Důvodem mého rozhodnutí není snaha cirkulární ekonomiku poškodit, ale pravý opak. Tedy šance vyvést ji z bludného kruhu kam se dostala.

Byla by to šance aplikovat přímo v „jámě lvové“ principy, kterými se dokázal INDUSTRY 5.0 stát. To i bez darovaných peněz, nástrojem, který je úspěšně implementován v prostředí průmyslových firem a nejenom jich.

Svou aplikaci pošlu, ovšem k posouzení skutečného přínosu mé osoby pro funkčnost a rozvoj, budu požadovat upřesnění bodů, které uvádím výše a jsem zvědav, jak bude organizace a agentura, kterou pověřila vyhledáním správného kandidáta, reagovat.

Práce v Amsterdamu mi nedělá problém. Rok 2020 a roky následující jsou roky expanze INDUSTRY 5.0. S častějším pobytem v zahraničí jsem proto počítal, stejně jako s potřebou většího objemu cestování, které k šíření informací patří.

Při podání žádosti, či zájmu o danou pozici se vyplňuje jednoduchý online dotazník do kterého kromě kontaktních údajů nahrajete své foto a profesní životopis. Máte zároveň možnost, napsat i tzv. COVER LETTER, čili průvodní dopis, což jsem také udělal. Uvedl jsem v něm, že mým cílem v případě, že bych byl do dané funkce vybrán je vytáhnout CIRCLE ECONOMY ze smyčky do které se dostala. Vytvořit z ní organizaci, která nebude jen organizátorem konferencí, workshopů a tvůrcem teoretických studií, ale bude vzorem a příkladem pro reálnou změnu, resp. změny, a to na globální úrovni.

E-mail potvrzující přijetí mé přihlášky do výběrového řízení jsem již dostal, tak uvidíme, jak dlouho potrvá, než přijde na řadu druhý krok oznamující mi, že děkují, cení si mé přihlášky, ale jiný kandidát lépe vyhovuje jejich požadavkům.

Nebo snad vše bude jinak?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace