- Reklama -spot_img

Byl to právě on, kdo pochopil, že odpad je zdrojem

Komentář Michaela Rady - Národní poklad?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Zatímco královské klenoty jsou v izolaci, aby nešířily nebezpečnou virózu, vyrůstal pod dohledem poctivých pracovníků v naší zemi další poklad. Skutečně rostl a je pravděpodobné, že právě proto si dohled nad jeho trvalým růstem nevzal nikdo jiný než sám Ministr životního prostředí.

Skromný absolvent Gymnázia Jana Amose Komenského v Novém Strašecí. Richard Brabec, muž pro kterého byla příroda vším již dávno před tím, než ve vší skromnosti přijal místo tak exponované z rukou svého nadřízeného z dob, kdy vedl jeho závod LOCHEMIE. Zde nedělal nic jiného, než pomáhal přírodě k jejímu zdravému růstu.

Již jako student věděl, že nejlepší a nejtvrdší úděl, je úděl politický. Proto ještě jako student se začal angažovat v Občanském Fóru. Zde získal první cenné zkušenosti a kontakty, které využil na své cestě za dobrem země.

Nebylo by správné pana Ministra připravit o zásluhy, naopak je nutné o nich hovořit častěji a s větší dikcí. Jen tak budou všichni vědět, komu poděkovat za to, že zemi oplývající, kdys prostým porostem proměnil v zemi z níž budou těžit ještě mnohé další generace.

Byl to právě on, kdo totiž pochopil, že ODPAD JE ZDROJEM

A vzal si za své, zaplnit jím celou zem, namísto bezcenné zeleně, stromů, či lesů, které jsou jen a pouze semeništěm a domovem nebezpečných klíšťat, odporného hmyzu a škůdců, kteří ničí pole ošetřovaná s láskou chemika.

Kromě stovky tisíc metrů krásných a unifikovaných průmyslových hal a parků, kilometrů silnic a dálnic, a redukovaných lesních porostů se totiž srdce Evropy začalo plnit ještě dalším z pokladů, odpadem a pokladnicemi, které se nazývají skládkou.

Jedna krásnější než druhá, všechny bez výjimky rostoucí nejen do rozsahu, ale i výnosnosti.

Panu Ministrovi se podařilo to, co žádnému z jeho předchůdců, tedy posouvat termín zákazu skládkování daleko za hranice možného i nemožného.

Nebál se a nebojí se postavit čelem Evropské Unii a se vztyčeným ukazováčkem říci  ANO, MY BUDEME SKLÁDKOU

A ne ledajakou, budeme SKLÁDKOU EVROPY a uděláme vše proto, abychom se stali i skládkou světa a kdo ví, třeba jednou i vesmíru.

Kdepak KRAKONOŠOVO, ale BRABCOVO království, stane se královstvím lidu.

Věřím, že odpadový průmysl udělí panu ministrovi za jeho intenzivní činnost řád nejvyšší, protože není ve státě nikdo, kdo by jeho kroky nepocítil, a to jak na své peněžence, tak na ve svém nose. Krása ostrůvků odpadové duhy, bude se rozrůstat o další barvy a závidět nám budou mnozí z těch, kdo zůstali jen u slov o recyklaci.

Myslím, že je na čase začít první ze skládek obehnaných ploty a ostnatým drátem, začít chránit namísto zbytečných přírodních rezervací, které jsou jen na překážku výstavbě z Evropských dotačních fondů. Vždyť co může být zelenější než PET a co krásnější než olejem ozdobené kaluže nabízející duhu i bez otravného deště.

Jen výše Hrdobci, chtělo by se mi zvolat, jen výše ke hvězdám…

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace