- Reklama -spot_img

Brněnský workshop – LOGISTICKÉ INOVACE V PRAXI

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Ve dnech 4-5.2.2020 proběhne v Brně můj první letošní workshop. Nesoucí již čtvrtým rokem název LOGISTICKÉ INOVACE V PRAXI. Za čtyři roky prošlo workshopy několik set lidí, z nichž jen 30% bylo aktivními logistiky. Zbytek tvořili lidé z výroby, managementu, nákupu, kvality nebo prodeje.

VNITŘNÍ INOVACE, ZÁKLAD ZMĚNY

V Brněnském workshopu se aktuálně zaplňují poslední volná místa. Možná se ptáte, proč by měl někdo mít zájem přijít a dva dny strávit v mé přítomnosti, a ještě být za to ochoten zaplatit.

Tato skutečnost nezajímá jen vás, ale i mne. Proto otázku „Proč právě logistické inovace“ kladu účastníkům, vždy na začátku každého dalšího kurzu.

Na úplném počátku byla nejčastější odpověď, protože nás sem poslalo HR, či chcete-li oddělení osobních zdrojů nebo personální oddělení. Poslední tři roky je však častější odpovědí „PROTOŽE JSEM SI WORKSHOP VYBRAL, ZAUJAL MNE OBSAHEM. KDYŽ JSEM SI VÁS GOOGLIL, CHTĚL JSEM VÁS POZNAT OSOBNĚ“

To je krásné, ale asi by to těžko přesvědčilo majitele nebo ředitele firmy, aby své zaměstnance zasílal na stejný workshop opakovaně.  Mně se tak v rukách vystřídali postupně zástupci většiny oddělení.

INOVACE V LOGISTICKÉ PRAXI jsou nástrojem, jak v lidech vzbudit inovační potenciál, který v každém z nás dříme. Jde o 16 hodin intenzivní komunikace. Informace, videa a zajímavá témata. Průřez nejen průmyslem a procesy, ale i lidskou myslí a skutečné PROBUZENÍ. To je to, co si účastníci odnáší.

Garantem a organizátorem je institut, kterého si velmi vážím, LOGISTICKÁ AKADEMIE v Ostravě. Je to z mého pohledu logistiky nejfundovanější vzdělávací základna, jak pro nové, tak i zkušené logistiky. Zde odborníci vyučují odborníky. Každý v oboru, v němž má nejdelší profesní praxi a dohromady tvoří celek. Stejně jako logististický řetězec nemá začátek, ani konec.

Navíc právě zastřešení odborným dohledem umožňuje náklady pokrýt z dotačních programů na vzdělávání. Jsem rád, že to byl často právě jeden z mých workshopů, který přesvědčil vedení firmy, aby do vzdělání svých pracovníků začalo investovat pravidelně a intenzivněji. Pochopilo, že jedna věc je mít zaměstnance a druhá je mít LIDI MILUJÍCÍ PRÁCI, KTEROU DĚLAJÍ. Nejen pro plat, ale pro její smysluplnost.

Jsem také rád, že ne jednou, jsme byly schopni rozlousknout během dvou dní oříšky, se kterými si firmy dlouhodobě a často i několik let nevěděly rady. Nevím sice, kde budete vy ve dnech 4-5.2.2020, vím však, kde budu já. Bude mě potěšením, budeme-li na stejném místě společně měnit svět i sami sebe.

S ohledem na naplněnost roku dalšími projekty, není totiž zcela jisté, kdy budeme moci realizovat tento workshop v dalších destinacích. Proto bych doporučil se přihlásit co nejdříve.

Uzávěrka přihlášek končí 29.1.2020

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace