- Reklama -spot_img

Informační přehled o recyklaci kovů a využívání surovin z recyklace

Aktuálně

Eva Manté
Eva Manté
Pro kvalitní zpracování odpadů existují velké rozdíly mezi zeměmi. Recyklace by měla být společenské úsilí. Všichni bychom se měli podílet nejen na recyklaci, ale hlavně co nejvíce odpadu předcházet.
Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRic), představuje brožuru o recyklaci kovů. EuRic zveřejnila informační přehled o recyklaci a zpracování kovového odpadu. Zdůrazňuje na význam recyklace železných i neželezných kovů, dále na podstatný přínos pro životní prostředí a evropské oběhové hospodářství. Brožura mimo jiné nabízí environmentální výhody, jak ekonomické, tak i mezinárodní aspekty pro recyklaci oceli, hliníku nebo mědi.Susie Burrage, prezidentka pobočky EuRIC pro recyklaci neželezných kovů, taktéž majitelka společnosti pro recyklaci kovů ve Velké Británii, zdůraznila důležitost ke komunikaci o zásadních úlohách recyklátorů kovů v celé Evropě. Předně v zachovávání zdrojů a jejich opětovném navracením do cirkulární ekonomiky.

Thomas Papageorgiou, prezident pobočky recyklace železných kovů v EuRIC, také výkonný ředitel předního recyklačního závodu na zpracování kovů v Řecku, dodal, že tyto výhody mohou dobře fungovat v hodnotovém řetězci k dalšímu posílení oběhového hospodářství. Taktéž poukazuje na priority recyklačního průmyslu stanovené pro období 2019 – 2024, které nedávno zveřejnila EuRIC.

Evropská komise ve svém Zeleném balíčku potvrdila, že cirkulární ekonomika i klimatická neutralita je vrcholem její agendy. Dále také uvádí, že je nutné naléhavě řešit překážky, které ovlivňující cirkulární toky druhotných materiálů. Musíme významněji podporovat využívání surovin z výstupu recyklace v souladu s pozitivními vlivy na emise a úsporu energie, doplňuje Evropská komise.

Po tomto informačním přehledu budou následovat další publikace, které budou zdůrazňovat zásadní úlohu recyklačního průmyslu při realizaci přechodu k oběhovému hospodářství a dosažení klimatické neutrality.

Brožuru je možné si stáhnout zde.

Zdroj: Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRic)
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace