- Reklama -spot_img

7 pádů odpadu není žádné ekoblouznění…

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Všechno vlastně začalo roce 2007, kdy jsem založil web trideniodpadu.cz, možná znáte. Z toho je dnes projekt s celkem slušnou denní návštěvností, který je třeba aktualizovat, doplňovat. Jinak řečeno investovat čas. Finančně se již uživí z reklamy, nicméně aby nebylo práce málo, rozhodl jsem se využít své zkušenosti v této oblasti a popularizovat toto téma pro nejširší veřejností ještě více. A tak vznikl rukopis s názvem 7 pádů odpadu. Ten má bezmála 200 stran (v rukopise) a je nyní připraven k vydání.

Na trhu podobná publikace dle mého soudu chybí. Pokud knížka přiměje čtenáře k zamyšlení, bude to fajn… A pokud alespoň trochu změní své zvyky a postoje, bude to… vítězství…

O čem knížka 7 pádů odpadu je?

7 pádů odpadu není žádné ekoblouznění. Není to ani odborná publikace. A ani návod, jak se chovat ekologicky, nebo neprodukovat odpad. Proto v ní nejsou žádná čísla, statistiky a ani nekonečné výčty směrnic a paragrafů, které jsou běžnému člověku k ničemu. Pokusil jsem se vše napsat tak, aby byl text srozumitelný všem. 7 kapitol jako sedm gramatických pádů. 1. Kdo, co je odpad? Tady se čtenář seznámí se stručnou historií odpadu. 2. pád Koho a čí jsou odpady. Kapitola vysvětlující zodpovědnost za odpady jednak velmi zjednodušeně z pohledu legislativy, ale zároveň i z pohledu skutečného… jsou to koneckonců všechno naše odpady. 3. pád Komu, čemu škodí odpady. Samovysvětlující, že? 4. pád Koho odpady zajímají? Tady si povíme o tom, kdo všechno s odpady přijde do styku a proč se jimi vůbec zabývá. 5. pádem voláme. O pomoc, jak z té odpadové šlamastyky ven. 6. pád O kom, o čem tady mluvíme. Stručný přehled těch nejběžnějších odpadů. Odkud se berou, jak se třídí a jak se zpracovávají. 7. pád S kým a čím se odpadům bráníme. Kapitola o způsobech zpracování odpadů, metodách jejich předcházení, ale i mýtech, kterými je tato oblast doslova prolezlá.

Kniha bude v distribuci společností Kosmas, se kterou mám smlouvu. E-knihy pak v prodeji všech významných distributorů.

Krátkou ukázku z první kapitoly si můžete přečíst ZDE

Z čeho si nemůžete dělat legraci, to ani nemůžete brát vážně. Říkají prý taoisté… A smějí se tomu…

Ano, knížka se sice zaobírá vážnými tématy, nicméně už z povahy svého stylu psaní jsem se pokusil i o odlehčení celé tématiky.

No a kdo jsem?

Mimo provozování webu trideniodpadu.cz vlastním i malé knižní vydavatelství. To je ale spíše pro zábavu. Tento titul je vlastně prvním větším projektem, kdy bych chtěl přesáhnout hranici malonákladu. Nejsem tedy amatér, který chce vydat knížku. Zkušenosti mám a peníze nevyletí oknem.

Na co peníze použiji?

Předně rád bych dal knížce do vínku dostatečný náklad. A v neposlední řadě i solidně zaplatil všem, kteří se na vzniku podíleli. Ilustrátor, grafik, editor a korektorka. Neplánuji žádný merch a další, podle mě zbytečné věci, jen proto, abych pro vás měl odměny. Odměny poskytnu z mých již vydaných knížek. Ať už mých nebo autorů, kterým jsem pomohl s jejich prvotinami.

Za Vaši podporu předem děkuji,

Martin Hobrland

Zdroj: Kniha 7 pádů odpadu na Hithit

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace