- Reklama -spot_img

Změny klimatu a cíle k dosažení klimatické neutrality EU do roku 2050

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ve dnech 12. a 13. prosince 2019 se premiér Andrej Babiš zúčastnil zasedání Evropské rady a eurosummitu v Bruselu. Hlavními tématy jednání byly klimatická změna, víceletý finanční rámec, vnější vztahy Evropské unie, prohlubování hospodářské a měnové unie a brexit. Ve čtvrtek lídři EU na summitu, na kterém byl poprvé v roli předsedy Evropské rady Charles Michel, bývalý belgický premiér, diskutovali změny klimatu a cíl dosažení klimatické neutrality EU do roku 2050.

Premiér Babiš tento závazek podmínil uznáním práva ČR na rozvoj jaderné energie coby jednoho z nízkouhlíkových zdrojů.

„Pro Českou republiku, aby mohla dosáhnout klimatické neutrality, je zásadní energetický mix postavený na jaderné energii. Každý stát má jinou ekonomiku a jiné přírodní podmínky. To je třeba respektovat. Mimo to Česká republika a česká vláda dělá velice konkrétní opatření v boji proti změně klimatu,“ řekl Andrej Babiš.

Český premiér Andrej Babiš a francouzský prezident Emmanuel Macron před začátkem jednání Evropské rady, 12. prosince 2019.

Členské státy EU se zavázaly k cíli dosažení klimatické neutrality do poloviny tohoto století, s výjimkou Polska. Během večeře lídři diskutovali víceletý finanční rámec EU a vnější vztahy.

Druhý den premiéři a prezidenti pokračovali jednáním eurosummitu v inkluzivním formátu a diskutovali další kroky k prohlubování hospodářské a měnové unie. Na závěr summitu proběhla krátká debata o brexitu v návaznosti na výsledky čtvrtečních parlamentních voleb ve Spojeném království.

Zdroj: vláda ČR

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace