- Reklama -spot_img

Směrnice Evropského parlamentu pro spalování odpadu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Závěry o BAT pro spalování odpadu. Referenční dokumenty o nejlepších dostupných technikách BREF (angl. Reference Document on Best Available Techniques) obsahují kapitolu s názvem „závěry o nejlepších dostupných technikách“, která je výtahem nejdůležitějších parametrů z celého obsažného dokumentu BREF. V závěrech o nejlepších dostupných technikách je tedy možné shrnout pouze to, co je uvedeno v referenčním dokumentu BREF.

Dne 3. prosince 2019 bylo v Úředním věstníku EU vydáno prováděcí rozhodnutí Komise (EU) 2019/2010, kterým se stanoví závěry o nejlepších dostupných technikách (BAT) podle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/75/EU pro spalování odpadu.Revize referenčního dokumentu o BAT (BREF) pro spalování odpadu (WI angl. Waste Incineration) započala v červnu roku 2014. Závěry o BAT jsou součástí revidovaného dokumentu BREF WI. Platnost závěrů o BAT pro WI počíná běžet od data vydání rozhodnutím Komise (EU) 2019/2010, zároveň od tohoto data bude platit čtyřletá lhůta pro schválené emisní limity.

Zdroj: odbor průmyslové ekologie MPO

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace