- Reklama -spot_img

INDUSTRY 5.0 jako první průmyslová evoluce řízená člověkem

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Prosinec plný deště s 5,9°C a neustávájící srážky a meteostanice hlásí příliš nízkou vlhkost. Králík leží pod gaučem na svém krytém pracovišti a snaží se dostat k jádru. Začal vánoční odpočet. Pouze 10 dní do vánoc a obchodní centra pravděpodobně přetékají radostí a štěstím. Nevím to jistě, dlouho jsem v nich nebyl. Nemám totiž čas. Musím vyřešit co s pěti fotbalovými hřišti, která se dostala do projektu systémové prevence vzniku odpadu. Nejsou zelená, spíše šedá a nemají tribuny. Spíše se schovávají, aby je nikdo neviděl. Přesto obsahují tolik pokladů, že oči jen přechází. Jsou to fotbalová hřiště plná obalů, obalových prostředků a přebytků výroby.

Dle prvních indikací na nich leží více než 100.000 ks různých produktů. Proč?

Protože pro ně stávající majitel nemá již uplatnění. Nejsou rozbité nebo poškozené, ani ve špatném stavu. Jsou jen už NEPOTŘEBNÉ a to se jim mstí.

 

Nic na tom nemění prostor, ani čas, kdy tento článek budete číst. Podobných přebytků totiž je a bude stále dostatek. Do té doby než se systémová prevence vzniku odpadu stane běžnou součástí a strategií každého výrobního závodu nebo firmy. Taktéž součástí právních řádů států a vzdělávacího systému od základního až po ten nejvyšší. Ta doba se blíží i přes vytrvalý odpor těch, kdo chtějí zachovat stávající stav. Situace se změnila a intenzita s jakou nabývá zájem o změnu připomíná vlnu tsunami, která však od té přírodní, život nebere, ale přináší.

Možná se ptáte proč to všechno říkám, když se vás to možná netýká. Myslím si, že se vás to týká a to nejen vás samých, ale i vašich rodičů, dětí, rodinných příslušníků, přátel nebo i nepřátel. Týká se to hlavně naší planety, protože samotná změna s sebou nese život namísto přežívání nebo pomalé smrti.

Dokonce máte možnost pozvednout ruku a říci mám zájem. Kdo by neměl. Slovo úspora je silným argumentem navíc, když si uvědomíte, že za 20.000 Kč můžete mít chatku, stánek nebo malý příbytek a jeho vzhled bude záležet jen na vás.

Domek vyrobený z vyřazených dřevěných palet

Uvědomíte-li si, že pro vaši střešní zahradu nepotřebujete vše co vám realizátoři říkají. Postačí stavebnice plastových nebo polystyrenových beden, které naplníte zeminou, osejete a umístíte tam, kde zvážíte, že je to nejvhodnější. Vše můžete vždy pozměnit, modifikovat, protože prvky zahrady budou tam, kde si určíte sami, nikoliv dodavatelská firma.

Uvědomíte-li si, že skladování pneumatik ve vaší dílně zaměřené na obutí vozidel nebude již v podobě nepřehledných hromad pneumatik, ale systémově umístěných kusů, které budou vždy rychle k nalezení a použití bez toho, aby hrozilo jejich poškození.

A aby toho nebylo málo, dostanete možnost dosáhnout na celá výrobní pracoviště vybavená tak, že od prvního dne, kdy naplníte integrované stroje daty, mohli jste začít vyrábět a to při nákladu, který je na polovičce ceny nového pracoviště.

To, o čem mluvím je INDUSTRY 5.0, první průmyslová evoluce řízená člověkem. Evoluce postavená na systémové prevenci vzniku odpadu a plýtvání. Taktéž na kreativitě člověka a šikovnosti jeho rukou stejně jako na lásce k práci a činnosti, kterou děláme.

Rok 2020 bude rokem INDUSTRY 5.0.

Záleží na každém z nás, chceme-li generovat odpad nebo profit.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace