- Reklama -spot_img

Zabránil jsem vzniku více než jednoho milionu tun odpadu

Pět let INDUSTRY 5.0

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Před několika dny jsem zveřejnil článek, ve kterém poukazuji na nebývalý zájem ze zahraničí o INDUSTRY 5.0. Žebříček zájmu vede Indie a indické společnosti. Ovšem zbytek světa, to s výjimkou České republiky nezaostává, což například potvrzuje skutečnost, že každou z tematických přednášek sledují tři z deseti největších konzultačních firem na světě. EY, ACCENTURE a IBM, ke kterým se přidává i 66. firma z FORTUNE TOP 100, kterou je Indická společnost TATA CONSULTANCY SERVICES.

Důvodem, proč se k tématu vracím je skutečnost, že dnes 1.12. byla první průmyslové evoluce řízená člověkem, tedy INDUSTRY 5.0 zahájena. Přesně před pěti lety. Zahájena byla publikovaným článkem s názvem INDUSTRY 5.0 FROM VIRTUAL TO PHYSICAL, o kterém jsem již psal.

Nevím zdali si sami vzpomenete co jste dělali během svých prvních pěti let. Já bohužel k těmto vzpomínkám přístup nemám, byly totiž z mé hlavy odstraněny, či řekněme někam uklizeny při léčbě mé vady řeči, která tímto krokem byla skutečně odstraněna k veliké nelibosti maminky a rodičů, protože mé vzpomínky začínají až někde kolem střední školy.

Nestěžuji si, zpět totiž nehledím moc často a když, pak se mohu vrátit 31 let zpět, protože od té doby pravidelně píši a zaznamenávám svůj život na papír či na displej.

I když si na prvních pět let života nevzpomínám, myslím, že se mi nepodařilo zdaleka dosáhnout tolik, co zvládla INDUSTRY 5.0.

  • Navštívit 128 zemí

  • Získat více než 10.500 přátel

  • Zabránit vzniku více než jednoho milionu tun odpadu

  • Vytvořit metodologii

  • Šířit ji na středních i vysokých školách

  • Přednášet na mezinárodních konferencích a summitech

A u toho všeho se pořád učit, každý den, každý okamžik, učit a být učen.

INDUSTRY 5.0 je mým druhým potomkem ze kterého mám radost a věřím, že tento vztah je i cítit. Jsme tu, abychom pomáhali jeden druhému, když občas nemáme co jíst, rozdělíme se o to málo, co zbylo s těmi, kdo přijdou.

Nesedíme s nataženou rukou čekajíce dar, ale tvoříme, abychom dary mohli dávat mi sami.

Zatímco v předchozím článku jsem zmiňoval, že se počet shlédnutí příspěvků na téma INDUSTRY 5.0 blíží půl milionu, dnes se již přibližuje dvojnásobku. V praxi to znamená, že se o existenci dozvěděl již milion lidí a tím, jak množství narůstá věřím, že to bude brzy více než kolik obyvatel žije v hlavním městě republiky, která je nazývána srdcem Evropy, průmyslovým srdcem Evropy, nebo někdy i skládkou Evropy.

Právě zde vznikla myšlenka, že je možné nejen tuto, ale všechny skládky světa odstranit. Místo nich žít opět na planetě, která nebude sloužit pouze k přežití, ale radosti ze života všem, kdo se na ní, či nad ní pohybují.

Perličkou na dortu na oslavu může být dnešní zpráva, že pražská Vysoká Škola Ekonomická zařadila do studijního plánu předmět MANAGEMENT UDRŽITELNOSTI, jak se dalo předpokládat na existenci INDUSTRY 5.0 zapomněla, a to i přesto že právě tam, před pěti lety proběhla jedna z prvních přednášek, kdy byl pojem INDUSTRY 5.0 zmíněn.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace