- Reklama -spot_img

Vláda v souvislosti s pandemií koronaviru přijala nejnáročnější opatření

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Na MPO se od rána intenzivně jedná o mimořádných opatřeních v obchodu

Vláda v souvislosti s pandemií koronaviru přijala nejnáročnější opatření v obchodě v historii České republiky. Rozhodla o uzavření všech obchodů kromě prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. A to proto, aby se od sobotních časných ranních hodin zabránilo shlukování lidí v obchodních centrech. Podle toho, jak pandemie postupuje, šlo o poslední víkend, kdy to mělo významný preventivní dopad.

Rozcestník v kontextu s koronavirem ZDE

Na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) se proto hned v sobotu dopoledne uskutečnilo jednání krizového týmu MPO s představiteli zaměstnavatelských svazů a asociací. Detailně se probralo vládní usnesení o uzavření obchodů, restaurací a heren, i fakt, že je třeba se velmi pečlivě zamyslet nad důvodnými výjimkami. Na mimořádné jednání přijel premiér Andrej Babiš. Po diskusi s představiteli zaměstnavatelů svolal na MPO ministry zdravotnictví, financí, vnitra a životního prostředí. Aktuálně všichni jednají u ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka.

Současně na MPO funguje nově spuštěná informační linka na telefonním čísle 224 854 444.

Informace k samotnému vládnímu usnesení jsou k dispozici zde.

Zdroj: MPO

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace