- Reklama -spot_img

Vánoce ukazují, že více než dvě třetiny Čechů špatně třídí alobal.

Každý 5. mladý dospělý nedá balicí papír do kontejneru na papír

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Češi jsou mistři v třídění odpadu, a to především plastu a papíru. I přesto existují druhy obalových materiálů, které jim stále dělají problém a neví, kam s nimi – do plastu, papíru, nebo radši do směsi? Dle výsledků průzkumu Ipsos více než dvě třetiny Čechů neví, kam vyhodit alobal a téměř pětina mladých lidí špatně třídí dárkový balicí papír. Společnost Nestlé proto přichází s aplikací SORTaPP, která má lidem s tříděním odpadu pomoci.

Problém s nejistotou při třídění některých materiálů je výraznější v období Mikuláše a Vánoc, kdy přibývá množství obalů. Právě kvůli tomu je ještě důležitější obaly správně vytřídit a navrátit tak do recyklačního cyklu. Přestože podle statistik společnosti EKO-KOM pravidelně třídí odpad 73 % Čechů, obaly typické pro Vánoce a předvánoční období dělají některým Čechům při třídění problémy.

Více než dvě třetiny lidí špatně třídí alobal, ze kterého se vyrábí například obaly na vánoční čokoládové figurky nebo čokolády do oblíbených vánočních kolekcí. U dárkového balicího papíru bez povrchové úpravy jsou na tom Češi lépe, správně jej třídí většina. Mírné nedostatky zde mají lidé od 18 do 25 let, téměř 20 % z nich jej vytřídí špatně.

Na tento problém zareagovala společnost Nestlé a vyvinula aplikaci SORTaPP. Nejen ve vánočním období je aplikace chytrým pomocníkem, který poradí s tříděním tam, kde si lidé nejsou jistí. „Ačkoliv na většině produktů jsou uvedeny recyklační značky, existují jich desítky a jejich rozpoznání tak může být složité. Chtěli jsme spotřebitelům tuto situaci ulehčit, aby si s tříděním už nemuseli lámat hlavu a mohli svůj čas věnovat zábavnějším věcem. Proto jsme vytvořili univerzálního chytrého pomocníka. Je jím aplikace SORTaPP, která vám pomůže rozeznat recyklační značky na všech obalech výrobků a poté vám poradí, do kterého druhu kontejneru je vyhodit. S aplikací si budete jistí, že odpad vytřídíte správně a příroda vám bude vděčná,“ přibližuje tisková mluvčí Nestlé Tereza Skrbková aplikaci SORTaPP, se kterou lze správně roztřídit obaly všech firem a značek. Aplikace je zatím funkční pouze na zařízeních s operačním systémem Android.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
ZdrojNestlé
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace