- Reklama -spot_img

Unikátní nástroj pro automatizovanou digitalizaci svozu odpadu

Společnost Sensoneo představuje WatchDog

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

Společnost Sensoneo představuje nástroj WatchDog, který přesně a automatizovaně zaznamenává všechny aktivity realizované během svozu odpadu. Městům a svozovým společnostem umožňuje realizovat svoz stejným způsobem jako dnes, přičemž jim automaticky poskytuje přesný přehled svezených nádob (resp. posbíraných pytlů), upozorňuje na neoprávněné nádoby, aktualizuje kontejnerový inventář podle reálných dat, přesně zaznamenává všechny realizované trasy a současně zastřešuje komplexní management vozového parku. Ve výsledku tak umožňuje kompletně digitalizovat celý svozový proces, ztransparentnit odpadové toky a zpřístupnit nasazení jednoduchých modelů množstevního sběru, resp. „Pay-as-you-throw“.

 

Co je WatchDog

WatchDog je řešení pro digitalizaci svozového procesu. Skládá se z centrální jednotky, která se nainstaluje přímo  na vozidlo, čtyř nastavitelných RFID UHF antén (dvě pro identifikaci nádob oprávněných ke svozu a dvě pro potvrzování výsypu), které se umísťují zpravidla na horní část a boční strany vozidla a RFID UHF tagů (štítků nebo nálepek), které označují nádoby nebo pytle a zabezpečují tak komunikaci s vozidly.

WatchDog se aktivuje nastartováním vozidla. V průběhu svozu automaticky zaznamenává všechny realizované úkony a ukládá je v modulech Sensoneo pro správu infrastruktury (Asset Management), řízení svozu (Route Planning) a správu vozidel (Fleet Management).  Fleet Management modul umožňuje jednoduchou správu každodenních úloh souvisejících s vozidly a trasami. Operátoři získavají detailní a přesný přehled o všech aktivitách realizovaných v terénu i v depu včetně jejich aktuálního stavu, přehledu nákladů a možnost aktualizovat svozové trasy pro řidiče v reálném čase a lokalizovat vozidla na mapě.


V čem je WatchDog výjimečný

Zařízení je možné nainstalovat na jakékoliv vozidlo (nejen profesionální odpadové) přibližně během hodiny bez potřeby jakýchkoli zásadních zásahů. Jeho funkcionalitu je možné přizpůsobit individuálním potřebám zákazníků – sami si mohou nastavit vzdálenost, v jaké preferují identifikovat nádoby oprávněné ke svozu a vzdálenost, kterou považují za ideální pro účel potvrzování výsypu/sběru.

WatchDog je zařízení “3 v 1” – kromě automatického potvrzování výsypu jednotlivých kontejnerů (nebo pytlů) nástroj kompletně pokrývá potřeby managementu vozidel a monitoringu realizovaných tras. Svými funkcionalitami, provedením a využitými technologiemi je WatchDog unikátní. Na trhu momentálně není dostupný srovnatelný nástroj – s ohledem na kombinaci modulů, automatizaci, ani ve smyslu univerzálnosti. Nástroj se v uplynulých měsících testoval v provozu u zákazníků na dvou kontinentech a aktuálně je připravený na nasazení kdekoliv na světě.


Špičkové technologie

Díky technologii UPS (uninterrupted power supply) je bezpečné uložení získaných dat zabezpečené i v případě náhlé poruchy či vypnutí motoru vozidla. Přesnou polohu auta je možné sledovat na 2,5 metru přesně (CEP) v reálném čase – tuto funkcionalitu podporuje multi-satelitní GNSS systém, který kombinuje přesné GPS údaje z více zdrojů naráz (technologii využívají i autonomní vozidla Tesla). Dead-reckoning funkcionalita zase zabezpečuje sledování přesné pozice vozidla – a to i v případě průjezdu tunelem či jízdy v oblasti s hustou sítí výškových budov.

Zařízení navíc umožňuje jednoduchou (tzv. Plug&Play) integraci s dalšími nástavbami: RFID identifikací řidičů čtečkou na palubní desce, přepracovanou navigací pro specifické potřeby svozových vozidel, CAN BUS připojením pro telemetrii, integrovaným systémem dynamického vážení, světelným a zvukovým upozorněním řidičů na neoprávněné nádoby a průmyslovými tlačítky pro manuální zaznamenávání zaplnění košů v průběhu výsypu.


Využití pro města, příležitost pro svozové společnosti

Svozové společnosti díky řešení dokáží identifikovat neoprávněné svozy či nádoby, aktualizovat svůj inventář nádob v průběhu svozu a rozšířit portfolio svých služeb o množstevní sběr. Namísto kombinování jednotlivých zařízení pro správu vozového parku, sledování vozidel a potvrzení výsypu dokáže Watchdog všechny tyto funkcionality obsáhnout v jednom “All-in-one” zařízení, což výrazně racionalizuje náklady.

Svými funkcionalitami WatchDog taky odbourává překážky, kvůli kterým je nasazení současně dostupných PAYT nástrojů komplikované a zpřístupňuje nasazení jednoduchých modelů množstevního sběru v samosprávách různé velikosti:

Díky adaptaci našich řešení u zákazníků v různých zemích máme možnost seznámit se s kritickými výzvami, kterým dnes čelí bez ohledu na region. Transparentnost odpadových toků a efektivita při procesu svozu odpadu se jeví jako zásadní. Vnímáme také poptávku po jednoduchých řešeních, které by umožnily nasadit automatizované „Pay as you throw“ modely –  jde o jeden zo způsobů, jak zvýšit motivaci občanů k nižší produkci odpadu a zodpovědnému přístupu k třídění,“ objasňuje motivaci společnosti Martin Basila, její výkonný ředitel a pokračuje:

V současnosti trh nabízí různé variace nástrojů, které zpravidla kombinují různé druhy ručních čtecích zařízení – jejich ruční obsluha však negativně ovlivňuje délku a logistiku procesu svozu (a tím i jeho cenu) a bývá také namítána a zpochybňována kvůli ovlivnění dat lidským faktorem.

Naším cílem bylo vyvinout nástroj, který tyto překážky odbourá a současně dokáže zkombinovat několik modulů najednou – řízení flotily, sledování vozidel, automatické potvrzení výsypu. V zásadě jsme chtěli umožnit, aby zákazníci dokázali automatizovaně získávat přesné a spolehlivé data o všech aktivitách realizovaných během svozu – bez ohledu na to, zda sbírají pytle nebo vysýpají kontejnery, nebo jaké auto používají.“

 


Komplementarita

Watchdog logicky doplňuje a navazuje na současné Sensoneo nástroje – senzory pro vzdálené monitorování kontejnerů pro účely dynamického svozu, Route Planning pro automatizovanou tvorbu optimálních svozových tras, Navigační aplikaci pro specifické potřeby svozových vozidel a Analýzu efektivity svozu, která vyhodnocuje efektivitu současného způsobu svozu, frekvencí a tras.

 

O společnosti Sensoneo

Sensoneo vyvíjí a poskytuje řešení pro inteligentní správu odpadů, které městům a soukromým společnostem umožňují řídit správu odpadů efektivně, snížit negativní dopad na životní prostředí a zlepšit kvalitu služby.

Prostřednictvím své unikátní technologie revolučně mění způsob řízení odpadů. Řešení kombinuje vlastní senzory, které monitorují odpad v reálném čase, s pokročilými monitorovacími zařízeními a sofistikovaným softwarem, což zákazníkům umožňuje komplexně digitalizovat odpadovou infrastrukturu a řídit odpady na základě dat – ztransparentnit odpadové toky, optimalizovat odpadovou svozovou logistiku a zavádět automatizované systémy pro spravedlivé poplatky na základě skutečné produkce.

Sensoneo řešení zaujalo města a společnosti po celém světě a aktuálně je využívané v projektech ve více než 50 zemích. Společnost je členem iniciativy Circular Slovakia, zakládajícím členem sdružení Chcem smart mesto a členem mezinárodní asociace Proptech for Good. Kromě množství mezinárodních ocenění také získalo prestižní enviro-certifikát „Efficient Solution“ od nadace Solar Impulse Foundation. Pro více informací navštivte prosím www.sensoneo.com.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace