- Reklama -spot_img

Ukončení prodeje vatových tyčinek s plastovým stonky

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Dva největší obchodní řetězce z Velké Británie se rozhodly pozastavit prodej vatových tyčinek s platovými stonky.  Možná je to marketingový trik, ale každopádně to nějaký smysl má!

Jak uvádějí společnosti Tesco a Sainsbury’s, chtějí nahradit plastový stonek vatové tyčinky za papírový. Myšlenka se zrodila na základě zjištění ochránců přírody a zejména aktivních lidí, kteří se věnují problematice globálního znečišťování moří a oceánů.

Dle studie se zjistilo, že skoro na každých sto metrů pláže bylo nalezeno skoro 30 kusů plastových tyčinek, které pocházejí právě ze zmiňovaného původu.

Ekologové to vítají a říkají, že to je další posun od zaplavování plastů do našich oceánů a vidí krok správným směrem, tak jako omezení plastových tašek.

Lidé si často neuvědomují, že vhazování vatových tyčinek do záchodu je velký problém.

Velké společnosti, jenž podobný sortiment hygienický potřeb vyrábějí se zavázali, že budou postupně nahrazovat plasty papírem.

Naše nové vatové tyčinky budou ze 100% biologicky rozložitelných stonků. S uvedením na trh se počítá do konce roku 2017. „uvedl zástupce Tesco“

Zdroj: theguardian.com

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace