- Reklama -spot_img

Účinky setrvačnosti v boji s globálním oteplováním

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Setrvačnost jmenuje se INERTIA. V době, kdy píši tyto řádky probíhá v sídle OSN v New Yorku první mládežnický klimatický summit OSN. Naslouchá mu mimo jiné i sedmdesátník António Gutteres, generální tajemník OSN jenž vystřídal před dvěma lety jiného, o pět let staršího politického bratra Pan Ki-Muna. Dle stejného zdroje byl hlavou OSN v době mezi 01.01.2007 a 31.12.2016.

Oba politici mají mnoho společného. Například vysoký věk a celoživotní politickou kariéru. Například to, že oni, stejně jako mnozí jiní vyrůstali v době ekonomického růstu. Ten nastal po druhé světové válce.

Tam, kde je encyklopedie wikipedie v případě Pan Ki-Muna na slovo skoupá, si to u pana Gutterese vynahrazuje. Prozrazuje, že se rozhodl na místo práce a využití svých znalostí získaných na studiu, stát se PROFEIONÁLNÍM POLITIKEM.

To se mu podařilo. Seznam řádů a vyznamenání, která za svou politickou kariéru nasbíral je skutečně impresivní. Mně osobně nejvíce připomíná hrdiny sovětského svazu, vykračujíce si po ulicích ověšení řády a medailemi za statečnost.  Tvořící jim neprůstřelnou vestu ještě dříve, než tato byla vynalezena.

Na rozdíl od nich však nepředpokládám, že své poklady postupně odprodává, aby měl na jídlo. Má totiž vystaráno. Pohodlné křeslo s plným servisem.

 

Velmi slušný plat a hlavně jistotu, že setrvačnost zajistí nejen jemu, ale všem příbuzným a známým ekonomickou jistotu na „nekonečně dlouho“, nebo spíše na dobu konečně dlouhou na to, aby se měl dobře.

článku, který o prvním mládežnickém summitu OSN vydal deník E15 kromě jiného stojí tyto věty…

Projevům na mládežnickém summitu naslouchal i generální tajemník OSN António Gutteres, který na pondělí svolal summit OSN o klimatu, kterého se mají účastnit desítky světových vůdců. Mladým aktivistům poděkoval, že díky nim se z něj, pokud jde o boj s globálním oteplováním, stal namísto pesimisty optimista.

Datum mého narození jen o rok předběhlo vstup pana Gutterese do politiky. Není proto divu, že mi jeho slova, chování i vystupování připomíná jiné summity. Takové ty summity SOCIALISTICKÉ MLÁDEŽE. Mládeže s rudými šátky kolem krků, pro kterou byly pořádány olympiády. Moskva byla nejvyhledávanější destinací, stejně jako Hočiminovo město.

Generální tajemník ústředního výboru komunistické strany byl vždy přítomen. Stejně tak tomu bude i zítra v NEW YORKU. Mladé svěží tváře nadšených mluvčích a naslouchajících vystřídají staré a známé tváře lidí, kteří si přiřkli titul SVĚTOVÝ LÍDR.  Namísto na hrudích svých obleků a šatů, honosí se s ním na stránkách vlastního tisku, který vydávají za svobodný.

Ve stejném článku je psáno, že velvyslankyně generálního tajemníka OSN pro mládež, ve svém projevu řekla, že „Jen během krátkého života Thunbergové například vzrostla teplota na Zemi o 0,34 stupně“ Bohužel jsem se nedozvěděl, zda-li zmínila i jednotky ve kterých mluví, často se na to totiž zapomíná.

Předpokládám, že stejně jako i jiných politických shromážděních, ani na tomto nebude prostor na dotazy. Tedy lépe řečeno, ptáti se je možné po oficiální akci, jen odpovědi už nikdo nedává.

Zajímalo by mne totiž, jaký byl teplotní výkyv za dobu života jejího nadřízeného a většiny MOUDRÝCH HLAV, které budou sedět v sále a přikyvovat v harmonii s mladým větrem a rukama sepnutýma v klíně v tiché modlitbě říkat

NĚKDO UŽ MUSÍ NĚCO UDĚLAT!

Je zajímavé, že všechny zprávy a všechna média se shodnou v jednom bodě.

Tím je…

PODPORA FONDU, KTERÝ FINANCUJE KLIMATICKÁ OPATŘENÍ V ROZVOJOVÝCH ZEMÍCH

Všem je totiž jasné, že peníze vše vyřeší stejně jako to, že vyspělé státy ke své vyspělosti dospěli za pomoci ducha svatého, který kromě jiného přenáší i hory zboží z jednoho konce světa na druhý. Nechává je přistát v regálech obchodních center a internetových obchodů pro dobro svých oveček.

Jak jinak by mohla země, která patří k největším výrobcům papíru na světě, která spaluje největší objemy odpadu z celé Evropy, být dávána za vzor čistoty a panenské nevinnosti?

Jen taková země mohla dát počít nové světici, kterou neposvětila církev, ale to, kdo ví, že pes, který štěká nekouše.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace