- Reklama -spot_img

Technologie ERVO a INDUSTRY 5.0 jako vesmírná revoluce?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

INDUSTRY 5.0 je první průmyslová evoluce řízená člověkem. Zahájil jsem jí já sám, a to s jediným cílem, VYTVOŘIT SVĚT BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ. Na počátku, který je ještě o dva roky starší než samotná INDUSTRY 5.0 byl shodný cíl a nástroj jenž vznikl dostal jméno INDUSTRIAL UPCYCLING.

Nikdo mi nevěřil, že je dosáhnutí cíle možné, postupně se však názor měnil a jeden argument proč to nejde zůstával shodný.

STEJNĚ JEŠTĚ ZŮSTANE KOMUNÁL A SKLÁDKY, TY NIKDO NEVYŘEŠÍ

I přesto, že jsem si myslel opak, na komunální odpad ani na skládky odpadu jsem se ve svém primárním podnikání nesoustředil. Zůstal jsem tam, kde jsem byl přechozího čtvrt století, tedy u průmyslu. Nikdy jsem však ani jeden, ani druhý, nespustil z očí.

Dne 4. srpna 2020 však nastal zlom. Nastal uzavřením dohody s majitelem a ředitelem společnosti, která vyvinula řešení, jež poslední kámen, či kameny do mozaiky světa bez odpadů a plýtvání vložila.

Jmenuje se Miroslav Šilhán a jeho profesní praxe je svou délkou podobná té mé. Pan Šilhán je majitelem společnosti LogECO o které jsme pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli, ale dobře doporučuji, si její jméno zapamatovat, protože nebude trvat dlouho a objeví se na žebříčku firem s raketovým růstem.

Důvodem budou právě kameny, které firma do INDUSTRY 5.0 vložila pod jedním názvem ERVO. Co je na ERVO tak zvláštní? Je to jediná technologie na světě schopná zpracovat komunální odpad bez nutnosti separace, a to zcela bez odpadově a bezemisně. Nejedná se o energetické „zpracování“, neboli spálení, ale o novou metodu jejímž výstupem jsou jen dvě základní suroviny „ropná látka“ a „uhlík“. Obě látky nejen, že vznikají, ale charakteristika je vždy shodná, odlišné je jen množství, které může variovat dle poměru jednotlivých položek a materiálů v samotné směsi.

Být na vašem místě, kladl bych si dva dotazy

  • Proč se článek jmenuje VESMÍRNÁ REVOLUCE?

  • Co má technologie ERVO společného s INDUSTRY 5.0?

Dovolím si na obě odpovědět

Technologii ERVO a lety do vesmíru, spojuje totiž materiál použitý v části technologie samotné. Jedná se o stejný materiál, jenž je používán na stavbu raket a byl použit kromě jiného i na „výletní lodi Elona Muska“ která vyvezla a následně ve svém modulu i svezla první privátní pasažéry na vesmírnou stanici obíhající kolem Země.

Na otázku, co mají společného ERVO a INDUSTRY 5.0 odpovídám ještě raději, toho je totiž více. Za oběma stojí člověk, nejenom peníze. Stojí za nimi i cíl, kterým je pomoci životnímu prostředí a snížit negativní dopady „rozvoje průmyslu a společnosti. Dále pak obě „technologie“ jsou na celé zeměkouli unikátní a jedinečné. Jako poslední, ale v žádném případě ne, nejméně důležitá, je skutečnost, že obě vznikly na území ČR to bez podpory nebo zájmu státu.

Nemyslím si, že je to málo shodných rysů a možná i proto se jednání, které jsem absolvoval s panem Šilhánem a jeho kolegy neslo v tak otevřeném a přátelském duchu, jenž pomohl oběma stranám pochopit, že spolupráce bude prospěšná nejen jim samotným a klientům, ale hlavně životnímu prostředí, stejně jako společnosti.

“ K SYSTÉMOVÉ PREVENCI VZNIKU ODPADU TOTIŽ PŘÍDÁVÁ MOŽNOST BEZODPADOVĚ ZPRACOVAT I TO, CO ZBYDE A VYTVOŘIT Z TOHO SUROVINY PRO DALŠÍ VÝROBU A ZPRAOVÁNÍ, BEZ TOHO ABY SE FORMA VÝROBY A ZPRACOVÁNÍ MUSELA MĚNIT. “

Jediné, co se změní bude zdroj, jenž na místo pod povrchem bude na povrchu.

O technologii budu i nadále informovat. Jen na začátek dodám, že optimální objem zpracování komunálního odpadu je 15.000 kg, či chcete-li 15 tun komunálního odpadu denně. Kdyby docházelo jen ke zpracování pneumatik, pak by to bylo například 8,5 tuny denně.

V případě dotazů vám tyto rád zodpovím.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace