Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Starosta Chebu je podruhé nominován na Ropáka za spalovnu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD) byl podruhé nominován na titul Ropák za podporu stavby spalovny komunálních odpadů. V anketě organizace Děti Země byl za stejnou věc nominován už vloni. Projekt je totiž stále ve fázi posuzování ze strany státních orgánů. O nominaci se dozvěděl na setkání s občany k tématu spalovny, řekl.

„Jsem tam ale v dobré společnosti. Několik ministrů, několik šéfů velkých firem,“ žertoval Navrátil. „Já se domnívám, že je to dobrý ekologický projekt, který může vyřešit zpracování odpadů v Chebu a že ta nominace je spíše politické zneužití, než že by to mělo věcnou podstatu,“ řekl v reakci na zveřejnění nominací Navrátil.

Podle ankety město stále podporuje projekt společnosti Terea, kde má 50procentní podíl, ale u něhož „není zřejmé, co přesně má spalovat a jaká nejmodernější technologie má být použita, takže jde o ekologicky rizikovou stavbu.“

„Loni se sice schvalování spalovny zaseklo na hledání příslušného stavebního úřadu, který by nebyl podjatý, nicméně formálně územní řízení probíhá a starosta zastupuje žadatele o územní rozhodnutí,“ uvádí koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země – Brno.

Chebský Závod na energetické využití odpadu (ZEVO) má mít kapacitu až 20 000 tun komunálního odpadu ročně. Kromě odpadu z Chebu může spalovat i odpad z okolních měst. Teplo ze spalování chce Cheb využít pro vytápění, které dosud zajišťuje jen spalování zemního plynu.

Výsledky anket Ropák 2015 a Zelená perla 2015 budou zveřejněny v pátek 22. dubna.

Zdroj: http://ekolist.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace