- Reklama -spot_img

Plzeňský kraj vede 
v nezákonném nakládání s odpady

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Plzeňský kraj – Plzeňském kraji je ve srovnání s ostatními regiony nejvíce případů nezákonného nakládání s odpady, zejména sutí z demolic objektů. V průmyslovém kraji přibývá developerských projektů, kde se právě tento nebezpečný odpad nezákonně využívá. Uvedli to ředitel České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Erik Geuss a ředitelka plzeňského oblastního inspektorátu Petra Hořčicová.

Česká inspekce životního prostředí je orgán, který dohlíží na dodržování právních předpisů v oblasti životního prostředí. Místní oblastní inspektorát organizace provedl v Plzeňském kraji za rok 2015 1355 kontrol a uložil 290 pokut v celkové výši téměř 19 milionů korun, meziročně o tři miliony více.

,,Nejvíce sankcí bylo uloženo za porušení zákona o odpadech a neekologické odkládání hospodářských odpadů. Celkově tvoří sankce za neodpovědné hospodaření s odpady celou jednu třetinu pokut,“ uvedl ředitel České inspekce životního prostředí Erik Geuss.

Nejvyšší pokutu za minulý rok uložila ČIZP Plzeň firmě DEMOLICE RECYKLACE s.r.o.. ,,Firma porušila zákon a použila k terénním úpravám v Mýtě na Rokycansku směs odpadů tvořenou stavebními odpady, kusy betonu, asfaltem atd. Uložena byla pokuta ve výši 5 miliónů korun,“ řekla ředitelka oblastního inspektorátu Petra Horčicová. Pokuta nebyla uhrazena, vymáhají ji celníci. Téměř milion korun za podobnou nezákonnost, kterou vyšetřovala policie, dostala firma Stavmonta, s.r.o. Pokuta byla po několika odvoláních potvrzena v plné výši. Před 14 dny nabyla právní moci sankce 6,5 milionu Kč pro firmu OMGD, která využila v Kaznějově škodlivý odpad pro úpravy terénu bývalé chemičky.

Inspektoři se také zaměřili na kontolu o obchodování s ohroženými druhy rostlin a živočichů. Celorepublikově provedli 505 kontrol a uloženy byly pokuty ve výši 352 300 korun. Zabaveno bylo 1355 živých exemplářů živočichů a rostlin a 1095 exemplářů neživých. Mezi zajímavými záchyty se objevily například nelegálně dovezené kaktusy z Bolívie, chráněné druhy motýlů nebo vycpaný vlk.

,,Ve většině těchto případů figurovali pachatelé vietnamské národnosti. Ani Vietnamské straně toto téma lhostejné a jednáme společně o metodách prevence,“ řekl Geuss.

Autor – Redakce, ČTK

Zdroj- http://plzensky.denik.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace