- Reklama -spot_img

Černá skládka ukrývala azbest i hračky

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Bor – V okolí vodárny na Šibeničním vrchu nad Borem dobrovolníci nasbírali dva velké kontejnery odpadu. Celkem na šedesát kubíků materiálu z nelegální skládky.

Podpořili tím akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se koná na území celé České republiky. Jejím cílem je právě uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Uklízelo se o víkendu a zapojilo se celkem 1 570 místních úklidů černých skládek a pohozeného odpadu, kde pracovalo okolo 65 000 dobrovolníků. „I letos se naše pobočka logistického centra v Nové Hospodě zapojila do celorepublikové akce. Uklízeli jsme se černou skládku za Borem. Akce se zúčastnilo na dvacet zaměstnanců naší firmy,“ uvedla Deníku manažerka Ivana Mutzbauerová.

V lesíku nad Borem vytřídili extra pneumatiky, nebezpečný odpad jako je azbest a dále komunální odpad. „Odhadem myslím, že jsme uklidili na černé skládce podobně jako loni asi šest desítek metrů krychlových odpadu, tedy dva kontejnery,“ dodala s tím, že šlo převážně o plasty, nábytek ale i hračky.

Podle organizátorů celorepublikové akce se Českou republiku podařilo zbavit 1 600 tun odpadu. Avšak upozorňují, že v boji proti černým skládkám jsme pořád na začátku.

Autor- Antonín Hříbal
Zdroj: http://tachovsky.denik.cz

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace