I když  by se dalo polemizovat, jak moc planetu znečišťujeme, a naopak, jak moc se jí snažíme odpadů zbavit, některé projekty jsou přínosnou odpovědí.

Studio Spark přišlo s návrhem využití plastového odpadu vyloveného z moře. I když nejsou první, kdo s mořským odpadem začíná pracovat, jejich výtvory by mohly sklidit velké ovace.

Plážové chatky na vysokých kůlech hrající barvami, skvěle poslouží nejenom jako „slunečník“, ale zároveň do nich budou moct lidé vystoupat po žebříku a využít tak vnitřní prostor pro relaxaci.

Architekti myslí i na takové drobnosti, jako jsou větráky či osvětlení solární energií. Celý projekt tvoří vesměs tři díly. Betonový sloup, dřevěná konstrukce a panely vyrobené z recyklovaného plastu.

Studio Spark plast aktivně sbírá již teď a třídí podle barev. Výroba samotná pak není tolik náročná. Plast navíc v moři zabíjí nespočet místních živočichů a tak projekt zvládne mnohem více, než jenom vyčistit alespoň část moře…

Autor: Jana Čechová

Zdroj: moda.cz

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

Napsat komentář