- Reklama -spot_img

ČISTÍ MOŘE OD PLASTŮ A PLÁNUJE JEJICH VYUŽITÍ

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

I když  by se dalo polemizovat, jak moc planetu znečišťujeme, a naopak, jak moc se jí snažíme odpadů zbavit, některé projekty jsou přínosnou odpovědí.

Studio Spark přišlo s návrhem využití plastového odpadu vyloveného z moře. I když nejsou první, kdo s mořským odpadem začíná pracovat, jejich výtvory by mohly sklidit velké ovace.

Plážové chatky na vysokých kůlech hrající barvami, skvěle poslouží nejenom jako „slunečník“, ale zároveň do nich budou moct lidé vystoupat po žebříku a využít tak vnitřní prostor pro relaxaci.

Architekti myslí i na takové drobnosti, jako jsou větráky či osvětlení solární energií. Celý projekt tvoří vesměs tři díly. Betonový sloup, dřevěná konstrukce a panely vyrobené z recyklovaného plastu.

Studio Spark plast aktivně sbírá již teď a třídí podle barev. Výroba samotná pak není tolik náročná. Plast navíc v moři zabíjí nespočet místních živočichů a tak projekt zvládne mnohem více, než jenom vyčistit alespoň část moře…

Autor: Jana Čechová

Zdroj: moda.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace