- Reklama -spot_img

Od 1. listopadu se mění opatření a povinnosti provozovatelům služeb

Ministerstvo připravilo informační materiály pro provozovatele

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro provozovatele restaurací, hotelů, barů a dalších služeb infomační materiály k volnému použití. Cílem je zjednodušit provozovatelům a personálu práci při informování zákazníků o kontrole O-T-N. Materiály jsou ke stažení na našem webu.

„Jsme rádi, že provozovatelé vidí důležitost v kontrolování O-T-N u svých zákazníků. Jde o cestu, jak omezit další lockdowny a vrátit se k normálnímu životu i o způsob, jak ochránit zákazníky i personál před nákazou covid-19. Provozovatelům chceme v jejich snaze informovat své zákazníky maximálně pomoci, a proto jsme připravili sadu grafik, které mohou ve svých provozovnách volně použít,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Informační letáky jsou k dispozici na webu v sekci Materiály ke stažení.

Od 1. listopadu se mění opatření, které nově ukládá povinnost provozovatelům služeb kontrolovat, zda jejich zákazníci splňují podmínku O-T-N, tedy očkování, negativní test nebo prodělanou nemoc v posledních 180 dnech.

Nejsnazší způsob kontroly O-T-N je mobilní aplikace čTečka. Tato aplikace umí kontrolovat QR kódy v aplikaci Tečka, vytištěné na papírových certifikátech nebo v PDF certifikátech zobrazených na obrazovce. Nevyžaduje připojení k internetu a funguje na většině chytrých telefonů.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieKoronavirus
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace