Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Novela vyhlášky k bateriím v připomínkovém řízení

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Do připomínkového řízení jde návrh novely vyhlášky č. 170/2010 Sb., o bateriích a akumulátorech.

Stručně k obsahu:

Návrh novely vyhlášky nahrazuje dosavadní znění přílohy č. 3 „Roční zpráva o plnění povinností zpětného odběru a odděleného sběru baterií a akumulátorů“.

Podle důvodové zprávy je cílem této novely především přizpůsobení formuláře roční zprávy požadavkům na rozsah ohlašovací povinnosti ČR vůči Evropské komisi a dále zlepšení kontrolovatelnosti hospodaření kolektivních systémů v oblasti baterií a akumulátorů. Konkrétně má tato novela rozšířit v roční zprávě údaje o bateriích a akumulátorech uváděných na trh a zpětně odebraných nebo odděleně sebraných bateriích a akumulátorech, a to z důvodu změny struktury dat zasílaných Evropské komisi.

Do přílohy č. 3 vyhlášky se také doplňují obsahové náležitosti „Přehledu hospodaření s prostředky určenými na finanční zajištění plnění povinností výrobců baterií a akumulátorů, se kterými provozovatel kolektivního systému uzavřel smlouvu o společném plnění“, což je samostatná příloha roční zprávy.

Účinnost této novely se předpokládá k datu 1. července 2015.

(Návrh novely obsahuje přechodné ustanovení, podle kterého se má roční zpráva o bateriích a akumulátorech za rok 2015 zpracovat podle přílohy č. 3 k vyhlášce č. 170/2010 Sb., ve znění účinném po dni nabytí účinnosti této vyhlášky.)

Termín pro předání připomínek k návrhu novely na MŽP je 5. 5. 2015.

Ke stažení:

text novely vyhlášky – navrh-vyhlasky-baterie.pdf [ 137.05 kB ]

text novely vyhlášky z vyznačenými změnami v dosavadním zněníplatne-zneni-s-vyznacenim-navrhovanych-zmen.pdf [ 174.71 kB ]

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace