- Reklama -spot_img

Nová žaloba na Slovensko: skládku odpadu nedokážeme už léta uzavřít

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Slovensko chce do dvou měsíců uzavřít skládku odpadu na severu země, kvůli které jí hrozí pokuta a denní penále za nesplnění dřívějšího rozhodnutí soudu Evropské unie. Novinářům to řekl ministr životního prostředí László Solymos.

Soudní dvůr EU již před třemi lety rozhodl, že Slovensko porušilo evropské právo, když schválilo provoz skládky u Žiliny, aniž by přijalo plán její úpravy na ochranu životního prostředí v souladu s příslušnou unijní směrnicí. Provoz skládky kritizovali občanští aktivisté.

Evropská komise informovala, že na Slovensko podala novou žalobu za to, že Bratislava dřívější verdikt neuposlechla. Komise navrhla udělit Slovensku pokutu v minimální výši 939 tisíc eur a penále 6793,80 eura denně až do sjednání nápravy.

„Uděláme všechno proto, aby skládka byla definitivně uzavřena,“ řekl L. Solymosi, podle kterého chce Bratislava veškeré závazky splnit ještě do jednání o pokutě na unijním soudu, a vyhnout se tak sankcím.

L. Solymosi uvedl, že nejnovější postup Evropské komise ho překvapil. Řekl, že odpad na zmíněnou skládku nelze na základě předběžného opatření vozit již od roku 2014.

 Zdroj: etrend.sk
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace