Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Recyklace solárních panelů se může vyšplhat až na 15 miliard dolarů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Podle mezinárodní energetické agentury pro obnovitelné zdroje (IRENA) a Mezinárodní energetické agentury pro fotovoltaické elektrárny se předpokládá, že trh pro recyklaci solárních fotovoltaických panelů, by se mohl vyšplhat do roku 2050 až na 15 miliard dolarů.

IRENA odhaduje, že by mohlo vzniknout až 78 milionů tun tohoto odpadu do roku 2050. Nejvíce v Číně a ve Spojených státech, kde se očekává, že vygenerují nejvíce odpadu, následovat bude Japonsko, Indie a Německo.

Standardní solární panel má 30-letou životnost. IRENA, ale doporučuje plánování pro systémy sběru a recyklace už nyní, aby byla dobrá připravenost pro budoucí příliv tohoto odpadu.

Celý článek zde

Zdroj: wastedive.com

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace