- Reklama -spot_img

Nechceme spalovnu odpadů v Komořanech

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Krajská odpadová koncepce počítá se spalovnou jen kousek od města. Jiné varianty neřeší.

Kraj poslal k připomínkování koncepci s nakládání odpady v letech 2016 – 2025. Koncepce počítá s vybudováním spalovny odpadů v Komořanech, na místě vzdáleném od Chomutova pouhých osm kilometrů. To by městu přineslo zhoršení životního prostředí a zvýšenou zátěž chemickými látkami. V neposlední řadě by Chomutovem projížděla nákladní auta naložená odpadem mířícím do spalovny z dalších měst, což by výrazně zhoršilo životní prostředí.

„Spalovna je naddimenzována a počítá se s dovozem odpadů ze širokého okolí. Nejdříve se musí pořádně třídit, snížit množství odpadu a pak jej řešit. Nechceme tady spalovat odpady, které nejsou naše,“ říká náměstek primátora Marian Bystroň.

Předložený krajský plán nezohledňuje jiné varianty. Navíc je spalovna záměrem soukromé firmy, kraj či obce nemohou její záměr nijak zásadně ovlivnit. Chomutov odeslal na kraj připomínky proti navrhované koncepci.

Zdroj: parlamentnilisty.cz 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

2 KOMENTÁŘE

  1. Fotografie použitá u článku je velmi zavádějící. ZE spaloven se nevalí černý kouř. Mají velmi kvalitní čištění spalin + kontinuální měření.
    Fotka je manipulativní, navozuje falešnou představu o technologii, což by se u seriozního článku dít nemělo.
    Ale koukám, ono je to z Parlamentní listů. No jooo, tak to jooo

  2. Fotografie použitá u článku je velmi zavádějící. ZE spaloven se nevalí černý kouř. Mají velmi kvalitní čištění spalin + kontinuální měření.
    Fotka je manipulativní, navozuje falešnou představu o technologii, což by se u seriozního článku dít nemělo.
    Ale koukám, ono je to z Parlamentní listů. No jooo, tak to jooo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace