- Reklama -spot_img

Číňané koupí německou firmu na zpracování odpadu.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Čínská společnost Beijing Enterprise v Německu koupí firmu Energy from Waste, která se zaměřuje na hospodaření s odpady. Zaplatí za ni 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun). Z obchodu se tak stává největší akvizice čínské firmy v zemi. Nákup je součástí snahy o zlepšení nakládání s odpadními vodami a odpadky v nejlidnatější zemi světa.

Čína pokračuje v rekordních nákupech v Německu. Čínská společnost Beijing Enterprise koupí německou firmu zaměřenou na hospodaření s odpady Energy from Waste (EEW) za 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun). Číňané tak získají technologie pro řešení svých problémů se znečištěním a recyklací odpadů.

Nová největší akvizice čínské firmy v Německu přichází necelý měsíc po předchozí rekordní dohodě, kterou bylo převzetí německého výrobce strojů na zpracování a výrobu gumy a umělých hmot KraussMaffei.

Podle zdrojů při započtení dluhu činí hodnota transakce až 1,8 miliardy eur.

Čína vyčlenila na období let 2013 až 2016 zhruba 16 miliard dolarů (386,1 miliardy korun) na zlepšení aktivit v oblasti nakládání s odpadními vodami a odpadky v nejlidnatější zemi světa. Podle vládních odhadů je kolem velkých čínských měst zakopáno sedm miliard tun odpadu a hlavní město Peking je nyní obklopeno pásem skládek označovaných pohrdavě jako sedmý silniční okruh.

Čína má proto v plánu do roku 2030 přeměnit 30 procent svého odpadu na elektřinu. V současnosti se využívá pro výrobu elektřiny necelých pět procent odpadu. Nicméně elektrárny na odpad jsou většinou odmítány rezidenty, kteří se bojí znečištění.

EEW má nejmodernější technologii pro kontrolu emisí a účinný systém řízení sběru odpadu. Má dlouhodobé kontrakty pro příjem odpadu a dodávání energie a tepla. Za rok 2015 podle předběžných odhadů firma vykázala zisk před zdaněním, úroky a odpisy 190 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK, jsf

Zdroj: byznys.ihned.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace