- Reklama -spot_img

Nádoby na odpady patří bohatým, plní a platí za ně chudý

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Prostá Pravda. Dovolím se nepoužít Politická PPP.  Dovolím si nepoužít ani vyjádření, že pravda je sprostá. Budu i nadále mluvit tak, jak mne naučili mí rodiče a prarodiče. Tedy, tak jak mne naučil můj život. Jak to považuji za správné, tedy srozumitelně, jasně a bez urážek.

Odpadové nádoby patří bohatým, plní je a platí za ně chudí.Když mi tato skutečnost vytanula na mysli poprvé, zaujala mne. Neměl jsem však mnoho času na její zpracování. Zrovna jsem nakládal další kamion jednorázovými kabelovými cívkami. Ty se mi podařilo zachránit od cesty na skládku. Bylo jich již přes 10.000 ks.

Je zvláštní, jak se tělo v případě pravidelné zátěže, dokáže přizpůsobit. Dřívější únava, bolest zad a svalů už nenastává. Dostávám další důvod věřit, že smyslem práce v tomto případě té fyzické, je kromě jiného i budování zdravého těla.

V každé případě se musím vrátit k myšlence, kterou jsem uvedl v úvodu. Chudí platí bohatým. Podíváme-li se do historie zjistíme, že svým způsobem to tak bylo vždy. Poddaní platili vládcům, poražení vítězům, chudí bohatým. Ovšem až nyní, a že to je poprvé v historii, se oba světy (které jsou diametrálně odlišené) setkávají na jednom místě.

U ODPADOVÉHO KOŠE
Zatímco ti první k němu míří, aby něco vyhodili, sledují ti druzí, kolik peněz zase vydělali.
Ti první to dělají proto, že ti druzí jim k tomu dali návod. Druzí proto, že zjistili, že investovat málo do lidské psychiky, může přinést hodně do osobní kapsy.
S ohledem na přibývající objem odpadových nádob a míst sloužících na ukládání odpadu, roste samozřejmě i celkový odpad. Z generovaného odpadu je více popelnic a tedy i stále více odpadu.
S tím spojený tlak na čistotu, pod kterou se samozřejmě rozumí vyhození věci do kontejneru správné barvy, je geniální existenciální strategie „společnosti vyhazovačů“ nebo-li „throw-away-society“, jak udávají některé zdroje.
Je-li nablízku odpadový koš, či popelnice, neběží nám hlavou myšlenka zda-li vyhodit, či nikoli, nýbrž obava o to, aby koš měl správnou barvu.Naše myšlení se přizpůsobilo našemu chování.

Pro odpadový průmysl jsou státem investované prostředky do environmentální výchovy dobrou investicí. Nemusí je platit a mají zajištěn růst profitu na další dekádu. Politici svými kroky, které nazývají environmentální politikou států zajišťují nejen další odsun skládkování, již pátý, ale i to, že navýšení skládkovného budou odpadové společnosti moci generovat mnohem větší zisky než doposud. Bez toho, aby jen o milimetr změnili vzorec svého chování. Začali se snažit o to, za co jsou placeni, tedy o to, aby všude bylo čisto a odpady byly zpracovány.
To politik za svou vstřícnost nepotřebuje. Stačí mu jen pravidelné platby na zahraniční konta, či čas od času výlet na zahraniční služební misi, kde ho čeká zasloužená odměna za práci pro stát
A těm nejpilnějším jistě přibude na hrudi řád, či medaile doplněná stiskem ruky. Vše zalité studeným potem a dechu kombinujícího vůni kouře a alkoholu pro pevné zdraví.
Chudí platí bohatým, dobrovolně a napořád.Dokud budeme plnit odpadkové koše a nestarat se o to, co se s jejich obsahem děje.
Už se však těším, až přestanou a začnou se chovat jako první u továren, jejichž vedení rozpoznalo, že je lepší generovat odpad než profit, to je ta správná cesta.

P.S. v jednom z minulých příspěvků jsem Vám slíbil, že ukážu, co to znamená ložit ručně použité kabelové cívky na kamion, tak dnes svůj slib plním.

Při této nakládce jsem takto uspořádal na korbě kamionu něco přes 4 tuny materiálu, a to v průběhu jedné hodiny.

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace