- Reklama -spot_img

Na skládce v Lukavce u Lovosic zasahovala policie i armáda

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Samopaly, vojáci, vrtulník, pyrotechnici, kriminálka. Tak vypadala společná akce Policie ČR a Armády ČR na skládce u Lukavce ve čtvrtek. Nešlo o žádné cvičení, ale o ostrý zásah.

Několikahodinová akce na skládce patřící firmě Ladeo měla vést k zatčení neurčeného počtu osob, ale policejní mluvčí Deníku potvrdila zatím pouze to, že na místě policisté zasahovali. Dle svědků, kteří jsou zaměstnaní v blízkosti areálu, se jednalo o opravdu rozsáhlou akci. „Celý den kroužil nad skládkou vrtulník s termovizí, přijelo i pyrotechnické vozidlo s nákladním prostorem, jakým odvážejí třeba bomby, dva vojenské nákladní vozy, dvě nebo tři auta policie a dvě kriminálky,“ uvedl svědek.

Celý areál byl po dobu zátahu obklopen vojáky se samopaly, kteří nikoho nepustili dovnitř. Majitel firmy se k situaci odmítl vyjádřit: „Zatím bez komentáře,“ zaznělo od ředitele firmy Ladeo, Vlastimila Ladýře.

Stejné stanovisko zaujala i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), jejíž zaměstnanci jsou stále na místě i druhý den po zásahu. Kriminalisté dorazili i na Městský úřad Lovosice. Na odboru životního prostředí si vyžádala dokumentaci o skladování odpadu k bližšímu prověření.

Skládka, která se zabývá skladováním různých druhů odpadu, recyklací druhotných surovin nebo likvidací tekutých odpadů nemá problémy poprvé. Už loni našla ČIŽP na skládce nebezpečný odpad, za který uložili majiteli pokutu 900 tisíc korun.

„V lednu 2015 jsme na místě provedli tři neohlášené kontroly, které vyvolaly velký údiv kontrolovaných. Majitel na skládku sváží nebezpečný tekutý odpad z okolí a nesprávně ho ukládá. Hrozí tak znečištění Labe,“ zdůraznil v minulosti ředitel ČIŽP Erik Geuss. O vývoji celé situace budeme dále informovat.

Autor: Redakce Litoměřicky denik.cz
Zdroj: litomericky.denik.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace