- Reklama -spot_img

Sběr a recyklace PETu v Evropě nadále roste

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Za rok 2015 se sebralo a recyklovalo více než 1,8 milionu tun PET lahví.  Objem sběru a následné recyklace tohoto obalového odpadu se opět zvýšila. To znamená, že téměř 60% všech PET, které byly uvedeny na evropský trh se sebrali a byly předány k recyklaci. 

Tyto informace pocházejí z výroční zprávy PCI Wood Mackenzie, kde se shromažďují informace o post-spotřebitelském PETu a celkové recyklaci v Evropě.

Výsledky průzkumu nejen, že odhalily úspěch sběru a recyklaci PETu v Evropě, ale i nastartovaly nové výzvy pro budoucí zpracování PETu v průmyslu.

Zpráva dále jasně uvádí potřebu zlepšení sběru a systému třídění v celé Evropě.

Jako výhled do budoucna zpráva také uvádí, že objem nashromážděného PETu v roce 2020 dosáhne více než 2 miliony tun.

Celá zpráva je k dispozici prostřednictvím PCI Wood Mackenzie. 

Zdroj: PetcoreEurope

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace