- Reklama -spot_img

Mobilní dezinfekce v rukách logistiků

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Na konci dubna měla probíhat v Ostravě, nejlepší konference logistiků pro logistiky, jmenuje se LOGISTICS RIDE. Bohužel bylo nutné ji přesunout na jiný termín, vzdálenější, i když zatím nejasný. Ne nadarmo si své lístky objednalo již 250 účastníků.

Na tuto skutečnost jsem si vzpomněl v další fázi projektu DESINNET, jehož cílem je vytvořit čistý logistický řetězec ve smyslu jeho bezpečnosti a oproštění od infekce COVID-19. V rámci něj se snažím najít řešení na problém, který zatím nikdo nevnímá, a to problém komplexnosti přenosu infekce včetně možnosti jejího přenosu nejen napřímo z člověka na člověka, ale z člověka na stroj, či výrobek a z něj zpět na člověka.

Zatímco vláda odřezává postupně kousky z plošného zákazu, který na zemi uvalila, zabývám se dalšími tématy, na které pro „odvolávání toho co jsem odvolal“ zapomněla, tedy na další možné zdroje infekce.

Právě zde jsem si vybavil název jednoho z příspěvků LOGISTICS RIDE 2020

„Mobilní myčka – unikátní mycí zařízení manipulační techniky“

Přesně tento koncept totiž zapadá do projektu DESINNET a velmi dobře jej doplňuje. Nejen svou existencí, ale i časováním, protože se jeho provozovatel rozhodl jej rozšířit, aby nabídl nejen průmyslovým klientům maximální podporu.

Iniciátorem projektu je pan Jiří Eigl, technický ředitel společnosti STILL, výrobce vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky, ale i celé řady intralogistických řešení. MOBILNÍ MYČKA patří mezi další světové unikáty, které vznikly v tuzemsku.

Výraz DESINNET spojuje hned dva výrazy, a to DEZINFEKCE a NETWORK.

Aby DESINNET fungoval tak jak má, je nutné naplnit nejen první, ale i druhou část jeho názvu. I proto jsem byl potěšen, že partneři, se kterými spolupracuji jsou otevřeni hledání nových cest a spolupráci, ve které vidí, stejně jako já, budoucnost.

V minulém týdnu byl publikován článek o polymerové dezinfekci, která získala mezi čtenáři velký ohlas, stejně jako článek o rizikách s procesy dezinfekce související. Proto mi připadlo logické, propojit tuzemského výrobce polymerové dezinfekce s tuzemským provozovatelem mobilní myčky. Pro obě strany i pro koncové uživatele to totiž může znamenat další benefit a možnost výrazně prodloužit „bezpečnost“ a účinnost aplikované dezinfekce.

Speciálně v případě výrobních závodů a obchodů, vidím tuto možnost jako klíčový parametr, protože jen málokdo má zájem riskovat, že po dlouhé odstávce bude nucen opět zavřít provoz jen proto, že se díky nedostatečné dezinfekci strojů, nástrojů a zařízení, nakazili pracovníci.

Obě společnosti již úspěšně svou činnost provádí, rostoucí množství aplikací a objednávek indikuje, že ji dělají dobře, a i bez placené reklamy, ta ústní, postavená na spokojenosti s vykonanou prací, potvrzuje to, o čem jsem přesvědčen.

ČESKÁ REPUBLIKA, RESP. JEJÍ OBČANÉ MOHOU BÝT VZOREM SVĚTU. NE PRO LEVNOU PRACOVNÍ SÍLU, ALE SCHOPNOST NAJÍT VŽDY A VŠUDE ŘEŠENÍ, KTERÉ PŘINÁŠÍ VÝSLEDKY.

Jediným problémem je omezená schopnost výsledky své práce prodat s čímž souvisí i absence komunikace, obě tyto vlastnosti se však dají nejen naučit, ale i objednat, protože i tyto jsou segmenty, kde tuzemské firmy ukázaly, že to umí.

Budete-li chtít vědět více, kontaktujte mne, kontakty Vám rád předám.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace