- Reklama -spot_img

Ministři obchodu EU řešili dopady koronaviru na obchodní vztahy ve světě

Ministři obchodu EU na videokonferenci řešili dopady koronakrize na globální obchod

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Čtvrteční videokonference ministrů obchodu EU se zaměřila na zásadní otázku těchto dnů: jak čelit ekonomickému propadu v důsledku pandemie COVID19 a jaké kroky učinit do budoucna, aby Evropská unie byla jako celek odolnější. Ministři se shodli na tom, že mezinárodní obchod je cestou k ekonomické obnově. Do budoucna je však nutné zajistit i odolnost EU, a to zejména diverzifikací kritických dodávek.

Ministři proto podpořili Evropskou komisi v jejím úsilí při odstraňování obchodních překážek, zajištění spolehlivých obchodních toků a diverzifikaci globálních hodnotových řetězců. Shoda panovala na tom, že není žádoucí, aby Evropská unie byla ve strategických sektorech závislá pouze na jednom dodavatelském zdroji.

„Do budoucna se musíme zaměřit na odstranění nejslabších článků v našich dodavatelských řetězcích,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Nejlepší cestou k diverzifikaci je posílení evropské sítě dohod o volném obchodu. Zároveň nesmíme zapomínat, že současná situace stimuluje inovace a rozvoj nových technologií. Obchodní politika by proto měla napomáhat rychlému uvádění našich inovativních produktů na světové trhy“.

V rámci zvýšení odolnosti EU vyzval komisař pro obchod Phil Hogan k využívání národních mechanismů pro prověřování zahraničních investic z hlediska jejich dopadů na bezpečnost a veřejný pořádek. Česká republika směřuje k zavedení tohoto nástroje, související návrh zákona začátkem dubna schválila vláda a v následujících dnech bude předložen k projednání parlament.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieBYZNYS
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace