- Reklama -spot_img

Mimořádná opatření i přísná hygienická pravidla, potrvají do 17. května

Nouzový stav platí do 17. května, otvírání zrychluje, schvaluje se další pomoc

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Do 17. května se v České republice prodlužuje nouzový stav, tedy i všechna dosud platná mimořádná opatření a přísná hygienická pravidla. O jaká konkrétní pravidla se jedná do 11. května, nastavila vláda, a to i na mimořádném jednání poslední dubnový den. Ministři také na základě příznivého vývoje  situace s koronavirem urychlili otevření některých zařízení a rozhodli o další pomoci.

Už 11. května by se v rámci 3. vlny uvolnění podnikatelských a dalších činností nově měly otevřít divadla, kina a ostatní kulturní aktivity, konat kulturní, společenské a sportovní akce či svatby. Vše – stejně jako v případě bohoslužeb, spolkových a dalších veřejných akcí včetně tréninku sportovců – maximálně do 100 lidí v jeden čas na jednom místě při dodržování hygienických a dalších pravidel.

Jasná jsou také pravidla pro fungování kadeřnictví, pedikúr či masáží a velkých nákupních center, tedy zařízení, která se rovněž otevřou 11. května. K tomuto datu se také ruší zákaz zkoušení oděvů. Oblečení si budou moct zákazníci stejně jako boty vyzkoušet poté, co si vydezinfikují ruce. Před případným dalším nabídnutím jinému zájemci, bude třeba oděv po dobu 24 hodin odděleně uložit od ostatního zboží.

Plné znění krizového opatření o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb včetně toho, co je třeba dodržovat, je k dispozici na tomto místě, opatření o omezení volného pohybu osob pak zde. Obecně přitom platí, že pravidla vždy záleží – stejně jako tomu bylo dosud – na vývoji situace s koronavirem, kdy na prvním místě musí být ochrana zdraví.

Ode dneška také nově nemusí nosit roušku na veřejnosti moderátoři a redaktoři televizních a rozhlasových pořadů, pokud budou ve studiu sami, herci a tanečníci v divadlech či při natáčení, děti mladší sedmi let při pobytu v mateřské škole či v dětské skupině a lidé se závažným duševním onemocněním. Podrobnosti na tomto místě.

Na základě rozhodnutí vlády:

  • Dochází ode dneška k úpravě pravidel pro překračování hranic pro pendlery. Nově jim bude stačit prodělaný test na covid-19 s negativním výsledkem na každých 30 dnů. Zde krizové opatření.

  • Od 11. května se budou moct částečně otevřít také základní, střední a umělecké školy. Podrobnosti na http://www.msmt.cz/harmonogram-uvolnovani-opatreni-v-oblasti-skolstvi.

  • Zvyšují se prostředky na platy zaměstnanců bezpečnostních sborů a ozbrojených sil ve služebním poměru Vězeňské služby ČR o 52,9 milionu korun. Peníze půjdou na odměny související se zvýšenými pracovními nároky v době koronavirové krize. Dalších 16,65 milionu korun se uvolňuje na pokrytí výdajů Vězeňské služby souvisejících s výrobou osobních ochranných prostředků.

Schválená legislativa související s koronavirem:

Kompletní výsledky jednání vlády najdete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-zpravy/vysledky-jednani-vlady-30-dubna-2020-181279/.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieKoronavirus
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace