- Reklama -spot_img

Michael Rada – Bianko šeky se vypisují s jediným cílem

JÁ VÁM TY PENÍZE DÁM

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.
Den po Velikonočním pondělí prezentovala vláda prostřednictvím svých vybraných ministrů a poradců vládní plán na poražení koronaviru. Ve skutečnosti si vypisovala bianko šek na svou existenci na několik měsíců dopředu.
Shodou náhod jsem kus tiskového prohlášení vlády zahlédl v přímém přenosu a nestačil jsem se divit proč někdo z akceptovaných novinářů nepoložil prezentujícím následující dva dotazy
  1. Víte, jaké je dnes datum?
  2. Vzdáte se po dobu, po kterou uzavíráte republiku do karantény, svých platů a odměn?
Premiér vlády Andrej Babiš při jednom ze svých tiskových vystoupení prohlásil „Česká republika je ve válce“. Soupeřem má být virus s názvem COVID-19. Pan premiér zapomněl na drobnost, že válku vede člověk s člověkem a s cílem zisku. Pandemie COVID-19, nemá podobné ambice. Nemá žádná ambice. Jen je.
Pan premiér žádnou válku na vlastní kůži nezažil. Vždy se držel na straně vítězů, bez ohledu na to, jakou mělo vítězství příchuť nebo vlajka barvu. Jeho vláda se chová stejně. Jediným cílem je udržet se u moci a tím i u zdroje osobního zisku.
Kdyby totiž on, či jeho podřízení v nějaké válce byli, věděli by, že čas byl vždy nepřítelem poražených. Jen poražení s ním plýtvali.
Bianko šeky se vypisují s jediným cílem, vyplnit nakonec částku zcela jinou, než jaká byla dohodnuta. Den po Velikonocích byl tento šek vypsán a prezentován s velkou slávou a pompou. Byl prezentován jako výhra a výsledek práce celé vlády. Výsledek, který je vším jiným, než skutečným plánem. Je jen dalším zbavení se vlastní odpovědnosti.
Ministři a poradci neukázali plán, ukázali, že plán nemají, protože kdyby ho měli, pak by nemluvili o měsících nejistoty, ale dnech, či týdnech s jasně definovanou činností a náplní.
Je 14 dubna a poté, kdy ta samá vláda naplnila hobby markety se zdůvodněním, že kdyby lidé nešli do hobby marketů, mohli by se pohybovat v parcích a přírodě, říká, že po týdnu otevře další obchody, místa, kde bude národ moci utratit peníze, které nevydělává. Jistě si bude moci nějaké půjčit, třeba z děravé státní pokladny, z níž plnými hrstmi rozdává se slovy „JÁ VÁM TY PENÍZE DÁM“ ministryně financí, která ji vyprázdnila v dobách míru a stačila ji i zadlužit tak, jak to dlouho nikdo před ní nedokázal.
Vláda vypsala bianko šek, a chce od občanů, aby jej podepsali za ní a dali tak vládě pravomoc, vypisovat další bianko šeky a kasírovat další prostředky za své setrvání ve funkci.
Tento stav v České republice již byl. Bylo to v době, kdy republika nesla přídomek – SOCIALISTICKÁ
  • V té době měla republika zavřené hranice
  • V té době měla republika vládu jedné strany
  • V té době měla republika děti schopné udávat rodiče pro poslech špatné radiové stanice
Byla to doba, ve které jsem žil prvních osmnáct let svého života a nemám chuť se do ní vrátit na přelomu padesátky. Chci vědět, jak je možné zabránit návratu minulosti v rukách bezmocných a jak je možné je této moci zbavit. Budu rád, nejde-li se někdo, kdo mi dokáže na tento dotaz odpovědět, bude hledat cestu se mnou a nebude se bát vzít odpovědnost za své činy na sebe.
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace