- Reklama -spot_img

Město Blansko distribuci nádob na biologicky rozložitelný odpad odložilo

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Obyvatelé místních částí si vyzvedli popelnice na bioodpad

Kontejnery na biologický odpad začalo lidem žijícím v místích částech rozdávat město Blansko. Plastové nádoby o objemu 240 litrů si v sobotu 14. března mohli zdarma vyzvednout obyvatelé Lažánek, Olešné, Hořic, Horní a Dolní Lhoty, Obůrky, Češkovic a Těchova. Druhá část distribuce se zatím kvůli vyhlášení nouzového stavu odkládá a neurčito.

Další část z celkem tisíce kontejnerů na bioodpad, měli pracovníci města ve spolupráci s doborovolnými hasiči a občanskými iniciativami v místních částek rozdávat tuto sobotu 21. března.

„Vzhledem k nařízení vlády zbytečně nevycházet, pokud to není nezbytně nutné, jsme distribuci nádob na biologicky rozložitelný odpad odložili. O náhradním termínu budeme občany informovat poté, co budou mimořádná opatření ukončena,“ uvedl Pavel Viktorin z odboru komunální údržby.

Lidé si vyzvedli nové kontejnery i na Obůrce. Foto Jan Popelka

Nové kontejnery nahradí v místních částech od dubna dosud používané plastové pytle. Svozová firma bude kontejnery od rodinných domů odvážet vždy jednou za 14 dní ve čtvrtek, v centrálních částech Blanska dál pokračuje pytlový svoz. Město už ale požádalo o dotaci ze Státního fondu životního prostředí tak, aby poplenice na bioodpad mohlo příští rok rozdávat i přímo v Blansku. Díky dotaci, která pokryla 85 procent nákladů, lidé nádoby dostávají zdarma.

Lidé si vyzvedli nové kontejnery i na Obůrce. Foto Jan Popelka

Kvůli opatření spojeným se šířením koronaviru se v úterý, resp. ve středu uzavřela také obě Sběrná střediska odpadů ve městě. Jejich znovuotevření bude závislé na tom, zda vláda v úterý 24. 3. neprodlouží celorepublikovou karanténu.

Zdroj: Pavla Komárková, tisková mluvčí MěÚ Blansko
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace