- Reklama -spot_img

Logická výbava – NANOLOGIX

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Když jsem v začátcích pandemie slyšel, že se vládní činitelé rozhodli vzít dohled nad tuzemskými výrobci ochranných prostředků do svých rukou zhrozil jsem se. Zastavit prodej často nejkvalitnějších ochranných prostředků zdravým občanům jsem považoval za přečin proti lidskosti. Krok byl však zdůvodněn tím, že se zajistí ochranné prostředky nemocnicím a lidem v první linii.

První várku téměř 800 ks dostala hradní kancelář a prezident

Další nikde nejsou vidět, a proto mne zajímá, kde jsou?

Kde je téměř měsíční výroba společnosti NANOLOGIX?

Kde jsou výrobky vyrobené a odvezené pod dohledem státu?

Proč lékaři, sestry, požárníci, policisté, ošetřovatelé a mnoho, mnoho dalších musí namísto profesionálních, a hlavně účinných ochranných prostředků, nosit ručně šité roušky, či jednorázový odpad z čínských továren, vyráběný bez certifikací, testů a kontroly?

Když vláda téměř po měsíci a půl zrušila zákaz, kvůli kterému si občané nemohli ochranné prostředky nejvyšší třídy zakoupit, čekal jsem, že se masky a polomasky NANOLOGIX objeví nejdříve ve velkých E-SHOPECH, které svými reklamami zaplňují média.

Ony tam však nejsou

Zadám-li si dnes výraz NANOLOGIX do stránek ALZA, MALL, ROHLIK dostaneme vždy stejný výsledek v malinko jiném obalu.

NEMÁME

Týden po uvolnění prodejů, stále stejný

Zatímco u posledního jmenovaného bychom to mohli pochopit, soustředí se na potraviny, první dva jsou záhadou. Záhadou o to větší, že obě společnosti dostaly nabídku a nereflektovali na ni.

A tak jediným, kdo na trhu masku a filtry občanům nabízí jsem já sám, což je na jednu stranu depresivní, na druhou však to umožní nenavyšovat ceny kvůli maržím dalších prodejců.

Důvodem, pro tento článek, však není reklama na vlastní e-shop, ani reklama nejkvalitnějším ochranným maskám na trhu, které se ještě před pandemií dostaly i do výbavy americké armády a ozbrojených a ochranných složek nejen tam, ale skutečnost, že se pandemie má ve vlnách vracet a s ohledem na neschopnost, či nezájem státních orgánů se postarat o bezpečnost vlastních občanů je nasnadě otázka, zda-li by právě ochranná maska, či v případě občanů dostatečná polomaska, neměly být výbavou každé domácnosti, každého pracoviště, každé školy.

 

Vím, že dříve, za dob mého mládí ve školách sklady civilní obrany existovaly, a dokonce nám žákům byly přeměřovány obličeje, abychom měly masku správné velikosti na každoroční branná cvičení.

Nechci žít ve strachu, ani jistotě, že v příští vlně pandemie, která již na některých místech propukla dříve, než se čekalo, budu na místo na vlastní zdraví hledět na tváře politiků v nekonečných poledních slibech deklarujících, že POMOC JE NA CESTĚ.

Není a nebude. Musíme si pomoci sami a mít vlastní účinné ochranné prostředky je prvním krokem k prevenci nákazy. Chce-li však vláda pomoci, může. Může zbavit ochranné prostředky daní, nejen ty, které se distribuují z dobré vůle zdarma, ale i ty, které jsou vyráběny komerčně, aby byly komerčně distribuovány, protože NIC NENÍ ZADARMO.

Zvažte, zdali i Vy, neměli byste mít kromě televize, mobilu, wifi, satelitu, chladničky, mrazáku, auta doma i vlastní profesionální masku. Mohla by Vám totiž pomoci, aby všechny ostatní výdobytky Vašich životů nezůstaly bez majitele.

Na závěr se možná ptáte, proč firma neprodává své výrobky koncovým uživatelům sama. Rád Vám odpovím. Majitel firmy založil svou společnost v Dolním Jiřetíně proto, aby vyráběl špičkové ochranné prostředky, nechce proto svůj čas a čas svých pracovníků dále tříštit na službu, na kterou se specializují zase jiní.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

3 KOMENTÁŘE

  1. Zdravim, mozna pokud stale nanologix masky prodavate by nebylo od veci pridat link, kde se daji objednat… Dekuji Wolf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace