- Reklama -spot_img

Inspektoři kontrolují bezhotovostní platby ve sběrnách, výkupy kovů klesají

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Do sběren teď vozí šrot méně lidí než dřív. Ukazují to první kontroly České inspekce životního prostředí. Kovošroty od března nesmí lidem za staré železo platit v hotovosti, peníze jim posílají poštovní poukázkou nebo na účet. Na Ostravsku inspektoři zatím žádné pochybení neodhalili.

Kde máte doklad o příjmu odpadu do zařízení?,“ ptá se muž. V této sběrně lidem za staré železo vůbec neposílají poštovní poukázky. Pro jejich klienty je výhodnější, když peníze dostanou na účet.

„Tak když mi tady pán přinese kilo mosaze, je to 70 korun. A 30 mu vezmou za poukázku, tak dostane 40. Myslím, že převod je tak jednodušší,“ říká pracovník sběrny.

Inspektoři v kontejneru objevují i několik kanálových vík. „Ověříme si v dokladech, jestli to šlo od právnické osoby.“

„Ostravské komunikace je likvidovaly, máme dodací listy,“ zní odpověď. „Jsou to věci, které se nesmí vykupovat. To všichni víme.“

René Helebrand z České inspekce životního prostředí zatím žádné závažné porušení nenašel a veškerá tvrzení pracovníka sběrny musí ještě ověřit.

„Vypadá to, že to omezilo výkup kovů. Protože za dva dny tu bylo 6 výkupů, což je docela málo.“

Nařízení tak má už jeden konkrétní dopad. Inspektoři potvrzují, že do sběren jezdí se starým železem daleko méně lidí.

Autor:  Andrea Čánová

Zdroj: rozhlas.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace