- Reklama -spot_img

Iniciativa O.S.O to je ODBORNOST – SPOLEHLIVOST – ODPOVĚDNOST

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

O.S.O není S.O.S!

V polovině března 2020 začal v České republice vznikat ojedinělý a unikátní projekt. Ten svým časováním i obsahem překračuje hranice malého státu ve středu Evropy. Jeho název vznikl v mé vlastní hlavě a je odpovědí na volání, které se ozývá všude kolem.

Cílem projektu není zachraňovat duše, ale pomáhat firmám, společnostem i drobným živnostníkům. To vše prostřednictvím jich i průmyslu a ekonomiky na lokální nebo národní úrovni. Stane se tak příkladem pro následování i v dalších destinacích, bez ohledu na jejich vzdálenost od srdce starého kontinentu.

O.S.O je odpovědí na S.O.S. a každé písmeno zastupuje slovo s jasně definovaným obsahem

ODBORNOST – SPOLEHLIVOST – ODPOVĚDNOST

Tři vlastnosti, které mnohým schází i přesto, že sami sebe považují za lídry, manažery, vedoucí, nebo politické špičky. O.S.O není firmou, ani neziskovou organizací nebo společenstvím, natož vlastníků. O.S.O. je iniciativou, která vznikla v jedné hlavě a srdci, aby rezonovala v hlavách a srdcích odborníků, kteří dávají pojmům prostor a čas, hlubší význam a smysl. Jsou často i desítky let těmi, kdo hasí požáry druhých.

ODBORNOST – SPOLEHLIVOST – ODPOVĚDNOST jsou vlastnostmi, které všechny zúčastněné spojí v jeden celek, jenž táhne za kotevní lano na kterém je připevněna těžká kotva. Ta nečekaně klesla na dno ekonomiky postižené globální pandemií koronaviru a zadržela tak loď, jež nabírala stále vyšší rychlost špatným směrem k Malströmu nekonečného růstu.

Loď již díky nečekaně spuštěné kotvě náhle změnila směr a nyní je třeba ve správný okamžik uvolnit kotvu a dát lodi možnost vyplout z víru díky energii, kterou náhlé zaseknutí uvolnilo a podrazilo tak nohy všem co stáli na palubě.

Iniciativa O.S.O nabízí v době pandemické krize COVID-19, pohled vpřed a nejenom to. Nabízí její systémové řešení obsahující definici nutných kroků, ale i nástroje pro jejich realizaci a implementaci. Je iniciativou otevřenou, do které mají vstup všichni, kdož budou respektovat základní pravidlo. Cílem nejsou jen peníze, ale řešení, které není zadarmo, ale vyplatí se.

Jedním z prvních výstupů, jenž vznikl po společných jednání je MATRIX POTŘEB DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE, který umožní nejen pochopit, kde a co, je ve skutečnosti největším rizikem, ale i to, jak jeho negativní dopady zmírnit, či jim včasnou a rychlou reakcí přímo předejít a nejenom to.

Samotný MATRIX je pouze prvotní materiál, který bude nadále rozvíjen, a bude spravovat jména a kontakty těch, kteří se na existenci O.S.O budou aktivně podílet a rozhodli se své dlouholeté praktické zkušenosti dát k dispozici všem, kdo chtějí skutečně společně hledat řešení.

Každé z uvedených jmen, každá společnost, i přesto, že je odborníkem na širokém logistickém poli má svou klíčovou odbornost jasně danou počtem úspěšně realizovaných projektů v tuzemsku i zahraničí a pro každou je tvorba a implementace logistických a dalších řešení zároveň hlavním zdrojem příjmů, proto to u O.S.O není jinak.

Jsme tu, protože vnímáme společnost, průmysl, stát, i svět jako celek, jako soubor procesů a činností, jako soukolí, jehož funkčnost není dána mazivem, či lubrikantem, ale precizností zpracování každého jednotlivého kola a jeho zařazení v celek, kde nevládnou velká malým, ale vše funguje v harmonii.

O.S.O je aktivitou, která reprezentuje mimo jiné všechny principy s nimiž vznikla INDUSTRY 5.0, první průmyslová evoluce řízená člověkem. TRANSPARENTNOST – DĚLENÍ ZISKU – EFEKTIVITA a jako důkaz funkčnosti a správnosti této cesty přikládám nejen vytvořený MATRIX POTŘEB DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE, ale i kontakty na ty, kdo namísto vlastního volání druhých o pomoc, rozhodli se pomoc nabídnout, a to jasně definovanou, hmatatelnou, a hlavně SYSTÉMOVOU a já věřím, že jedním z prvních, kdo vzniku O.S.O využije, bude státní aparát, který O.S.O v plném významu, postrádá od samého počátku.

To, že O.S.O není další z řady mrtvých duší dokazuje nejen vznik MATRIXU, ale i vznik konkrétního projektu, prostoru a systému AKČNÍCH HMOTNÝCH REZERV, který již před vznikem O.S.O jeden z participantů změny spustil s cílem nabídnout plnou logistickou podporu aktivitám občanů a firem, kteří společně vzali pomoc druhým vážně, vytvořili a vytváří výrobky a řešení, jen nemají, jak je dostat na místo, kde je jich nejvíce třeba.

Na závěr ještě upřesnění. O.S.O je otevřenou platformou a jejím cílem není sdružovat odborníky jen proto, aby si mohli ke svým referencím udělat další čárku, ale jednat a uplatňovat svou odbornost v praxi s cílem pomoci, a za odvedenou práci dostat zaslouženou a dohodnutou odměnu. Pro každého, kdo má co nabídnout a je připraven pomoci je O.S.O otevřena a prvním krokem je kontaktovat O.S.O prostřednictvím jeho členů, či mne samotného prostřednictvím e-mailu a definovat obor a činnost, kterou nabízející může na základě své odbornosti k nápravě přispět. Dalším krokem bude zpětná vazba s upřesněním dalšího postupu.

O.S.0 není jednooborovou iniciativou, a proto přispět může každý, jediným způsobem je, se přihlásit a začít jednat.

Online dotazník O.S.O. je ZDE

[pdf-embedder url=“https://inodpady.cz/wp-content/uploads/2020/04/OSO-MATRIX-2020-04-02.pdf“]

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

3 KOMENTÁŘE

  1. Po přečtení článku jsem toho moc nepochopil. Tak jsem hledal po internetu, ale kromě jediného odkazu, který vede opět na tento článek, nic nenalezl. Ze zvědavosti jsem přečetl některé další vaše články, ale mám z vás pocit, že jste takový systémový baron Prášil, taky všechno kritizoval a na všechno měl jen to své řešení.

  2. DObru den pane Svatoš, děkuji Vám za komentář. Příším již sedmým rokem a pomohlo to zabránit tomu, aby se více nežž 675.000 tun materiálů a výrobků satlo odpadem. BUdu v tom pokračovat a věřím, že se přidáte. SLova jen shrnují co bylu uděláno, neprodávám sliby, ale činy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace