- Reklama -spot_img

Indonésie umožní dovoz odpadu s 2% limitem kontaminace

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Indonéské úřady potvrdily, že dovoz odpadových komodit, a to včetně kovů nebo papíru, bude do země povolen pouze s prahem kontaminace 2%. Například recyklátoři z Británie se k tomuto aktu vyjádřili pozitivně s tím, že jsou schopni tyto limity dodržet. Indonésie je pro Spojené království důležitým trhem s odpadovými komoditami a druhotnými surovinami, hlavně odpadní papír, který je v tento čas velmi poptávanou komoditou.

V roce 2019 Indonésie oznámila, že omezí dovoz vytříděného odpadu na prahovou hodnotu 0,5% kontaminace. Zavedla tedy přísnější pravidla, která vedla k tomu, že britské zásilky odpadu byly odmítnuty a vráceny zpět .

Americký institut pro recyklaci odpadu (ISRI) byl o rozhodnutí o uvolnění prahu kontaminace informován v dopise indonéského ministerstva obchodu ze dne 16. července tohoto roku. Bylo řečeno, že před exportem musí být všechny recyklovatelné odpadní komodity zkontrolovány. Nelze akceptovat takové suroviny, které nesplní kritéria nečistot 2%. Vývoz z Velké Británie je velmi přísně regulován indonéskou inspekční agenturou a každý kontejner musí být před odesláním zkontrolován.

Indonéské rozhodnutí má zdůraznit, že 2% limitu kontaminace je přijatelný tam, kde platí široce ekvivalentní environmentální normy a materiál je vhodný například pro recyklaci papíru. Země Dálného východu začala tvrdě zasahovat do dovozu kontaminovaného odpadu poté, co se v důsledku posílení Číny v oblasti ochrany životního prostředí stala hlavním dovozcem. Což vedlo ke kampani RA, ISRI a dalších, kteří tvrdili, že 0,5% limit kontaminace není praktický a že omezení mohou vážně narušit legitimní obchod s odpadem.

Dopis ISRI:

Dovoz zdravotně nezávadného a toxického odpadu (dále jen odpad, který není B3) pro průmyslové suroviny musí být před odesláním do Indonésie ověřen v zemi původu, jak stanoví nařízení ministra obchodu Indonéské republiky z roku 2020.

Společná vyhláška, která vstoupila v platnost od 27. května 2020, stanoví, že mez tolerance pro papír a plasty, které nejsou B3, jsou maximálně 2%. V této souvislosti bude provádění ustanovení o nečistotách dále regulováno prostřednictvím nařízení generálního ředitele ministerstva obchodu a zahraničního obchodu Indonéské republiky, které je v současné době v jednání s příslušnými ministerstvy.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace