- Reklama -spot_img

Hospodářská komora spustila celostátní projekt Zachraň práci!

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Neposílejte zaměstnance na úřady práce, je tu alternativa. Hospodářská komora spustila celostátní projekt Zachraň práci! Máte zaměstnance, pro které dočasně nemáte pracovní uplatnění?

Chybí vám momentálně zaměstnanci? Máme pro vás řešení!

V době koronavirové nákazy a omezování výroby v podnicích má řada českých firem problémy s uplatněním svých zaměstnanců. Naopak podnikům, kterým v současnosti např. kvůli karanténě nebo péči o rodinné příslušníky zaměstnanci chybí, by uvítali výpomoc zaměstnanců jiných firem.

Jednou z možností je uplatnění §43a zákoníku práce, tedy tzv. dočasné přidělení zaměstnance – dohoda o dočasném „zapůjčení“ zaměstnance k výkonu práce u jiného zaměstnavatele. Dočasně přidělený zaměstnanec zůstává nadále v pracovníkem původního zaměstnavatele, ale pracovní úkoly mu ukládá firma, k níž je přidělen. Odkaz na paragrafové znění ZDE.

Proto Hospodářská komora integrovala a vytvořila koncept, který firmám nabízí „sdílení“ pracovních kapacit. Elektronickou platformu „burzy práce“ pro Komoru zprostředkovává společnost Jurent CZ, která má se sdílením pracovních sil dlouholeté zkušenosti.

© Hospodářská komora ČR

Dispečink a personální poradenství pak zajišťuje partnerská společnost MONTO, s.r.o., členská firma Hospodářské komory provozující Asistenční kancelář Hospodářské komory v Srbsku s podnikatelským rozsahem v dalších zahraničních destinací.

Projekt Zachraň práci! inicioval místopředseda Hospodářského výboru a předseda Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Martin Jiránek z Pirátské strany po diskusi se šéfem ICT Unie Zdeňkem Zajíčkem.

S ohledem na výše uvedené Hospodářská komora v této chvíli přichází s jasnou pomocí pro zaměstnavatele bez pracovních zakázek s nevyužitou pracovní kapacitou a naopak. Dále vzhledem k tomu, že Hospodářská komora hraje významnou roli v rámci koordinace zaměstnavatelů při zaměstnávání cizinců v programech a stále častěji reflektuje podněty cizích pracovníků, kteří ztratili zaměstnání, rádi bychom využili obdobnou funkcionalitu pro pracovníky z ciziny jako fyzické osoby.

 

 

V případě dotazů  se neváhejte obrátit na infolinku 800 222 121 nebo můžete využít email Tomáše Zeleného z Hospodářské komory (zeleny@komora.cz).

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace