- Reklama -spot_img
DomůZero WasteGlogal circulary economy leader a jeho konference ZERO WASTE summit

Glogal circulary economy leader a jeho konference ZERO WASTE summit

- Reklama -spot_img

Probudit se je lehké, vstát je mnohem těžší

Od začátku mé podnikatelské cesty, kterou jsem začal, když mi bylo 42 let, jsem tušil, že součástí mé cesty budou i přednášky a workshopy. I na téma problematiky zero waste. V mých očích totiž patří se vzdělávat. Vzdělání, míněno kvalitní a praktické je nutné, aby bylo vnímáno jako průnik všemi vrstvami a procesy světa bez odpadů a plýtvání.

Dnes jsem jel do práce již ve čtyři hodiny ráno. Čekala mne další nakládka kamionu použitými kabelovými cívkami, ovšem nedalo mi to a využil jsem možnosti si v práci zdřímnout poté, co jsem udělal to, co bylo třeba udělat, než odjedu nakládat.

Svůj vnitřní budík jsem nastavil na šestou a on mne probudil v 5:55, než jsem však skutečně vstal, bylo 06:30 a já byl překvapen. Protože čas mezi probuzením a uvědoměním si souvisejícím s akcí byl neuvěřitelně dlouhý. Tato skutečnost mi běžela hlavou celé ráno, celou nakládku. Já věděl, že dokud ji nebudu sdílet ve formě dalšího příspěvku, bude mou hlavu plnit i dál.

Už jsem podobnou situaci zažil, a nejen jednou. Vím, že tlak není pouhou náhodou, znamená totiž, že myšlenka je důležitá a souvisí s cílem k němuž mířím.

Když jsem z nakládky kabelových cívek přijel zpět, čekala mne v e-mailu, kromě mnoha jiných i zpráva od člena mé profesní sítě.

„INVESTICE DO ŘEČI JE 15.000 USD“

Zcela jsem nechápal, a proto jsem se dotázal na upřesnění. Toto zaznělo následovně.

„BUDETE-LI CHTÍT VYSTOUPIT JAKO MLUVČÍ NA NAŠÍ KONFERENCI, BUDE VÁS TO STÁT 15.000 USD“

Jen upřesním, že v den, kdy jsem zprávu obdržel, byl kurz dolaru dle ČNB 22,792 Kč to znamená, že nabídka zněla – chcete-li mít 20 minutovou přednášku v rámci konference týkající se udržitelného rozvoje, pořádanou organizací činnou v cirkulární ekonomice musíte si své místo koupit za 341.880,-Kč. To znamená, že každá minuta by mne stála 17.094,-Kč. To bez vedlejších nákladů k nimž patří let do USA a zpět, ubytování, víza a další maličkosti.

Poděkoval jsem, odmítl a popřál úspěšnou konferenci

Prostředky na svůj život, práci a rozvoj projektu budování světa bez odpadu a plýtvání si totiž vydělávám prací. Za odvedenou práci dostávám dohodnutou odměnu, která je vyplácena na základě vystavené faktury, a to vždy až po realizaci.

Člověk, který mi možnost nabízel má na svém profilu funkci „GLOBAL CIRCULAR ECONOMY LEADER“ a jeho konference se jmenuje ZERO WASTE SUMMIT. Myslím, že i přesto, že jeho profilové stránce vévodí ruce špinavé od práce, moc často s nimi fyzicky nepracoval. Celý svůj profesní život totiž strávil v bankovnictví a peněžním sektoru.

Snad i proto nepochopil že schopnost dělit se o zisk je základem dlouhodobé a udržitelné spolupráce. Zatímco ode mne chtěl 15.000 dolarů, lístky účastníky budou stát 499 – 1599 USD a to dle rozsahu jejich pobytu, konference je totiž třídenní.

Důvodem, proč to všechno zmiňuji je úzká souvislost s probuzením a uvědoměním

Organizátor se probudil. K uvědomění však má ještě dlouhou cestu.

A s ohledem na to, jak rychle ukončil naši komunikaci k tématu, bych očekával, že k němu ještě dlouho nedojde. Stejně jako mnozí další experti nejen cirkulární ekonomiky, kterým nepřijde divné, že ani po půl století od představení, zůstává cirkulární ekonomika jen v kuloárech a na papíře, či displeji, ale v praxi na ni nenarazíte.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
inODPADY
inODPADYhttps://redakce.inodpady.cz/
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.
-Reklama -
Aktuální články
- Reklama -
Aktuální články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno