- Reklama -spot_img

Fenomén recyklace a energetické využití odpadu je zcela jistě velký byznys…

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Zpřísňující se evropská i tuzemská odpadová legislativa staví již dnes před obce otázku jako vystřiženou z názvu jednoho z nejznámějších fejetonů Jana Nerudy – „Kam s ním“. Raketovým tempem se totiž blíží český zákaz skladování směsných komunálních odpadů v roce 2024, další z výtvorů našich zákonodárců naplňující heslo „papežštější než papež“, neboť evropská legislativa stanovila stejný cíl až na rok 2035, tedy o 11 let později.

Výrazně se také zpřísnily a zpřísní podmínky ukládání biologického odpadu a zpracovaných kalů z čistíren odpadních vod (ČOV) na zemědělskou půdu, přičemž právě ČOV čeká v příštích letech vyšší než současné zatížení, i díky aktuálně diskutované novele vodního zákona. Lze přitom konstatovat, že především domácí legislativa zájem municipalit příliš nereflektuje, což v praxi znamená, že si s výzvami týkající se likvidace odpadu všeho druhu budou muset obce poradit samy.

Celý článek si můžete přečíst zde

 

TOPlist

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace