Zpřísňující se evropská i tuzemská odpadová legislativa staví již dnes před obce otázku jako vystřiženou z názvu jednoho z nejznámějších fejetonů Jana Nerudy – „Kam s ním“. Raketovým tempem se totiž blíží český zákaz skladování směsných komunálních odpadů v roce 2024, další z výtvorů našich zákonodárců naplňující heslo „papežštější než papež“, neboť evropská legislativa stanovila stejný cíl až na rok 2035, tedy o 11 let později.

Výrazně se také zpřísnily a zpřísní podmínky ukládání biologického odpadu a zpracovaných kalů z čistíren odpadních vod (ČOV) na zemědělskou půdu, přičemž právě ČOV čeká v příštích letech vyšší než současné zatížení, i díky aktuálně diskutované novele vodního zákona. Lze přitom konstatovat, že především domácí legislativa zájem municipalit příliš nereflektuje, což v praxi znamená, že si s výzvami týkající se likvidace odpadu všeho druhu budou muset obce poradit samy.

Celý článek si můžete přečíst zde

 

TOPlist

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

Napsat komentář