Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Ekonomicky a ekologicky k smysluplné recyklaci

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

V dynamice toků odpadů, politických požadavků a ekonomických podmínek se budou prezentovat vystavovatelé na veletrhu IFAT s novými řešeními recyklace.

o balíček recyklací EU je ve stadiu přípravy

o IFAT s živými ukázkami automobilové recyklace a recyklace stavebních materiálů

o Nové metody recyklace pro nové skupiny látek

Vše největší a nejdůležitější z mezinárodního průmyslu environmentálních technologií poskytne veletrh IFAT Mnichov, který se bude konat od 30. května do 3. června v areálu mnichovského výstaviště.

Nakládání s odpady v Evropské unii (EU) se neustále zlepšuje. Nicméně, v ekonomikách se nadále ztrácí obrovské množství potenciálních druhotných surovin. V této souvislosti Evropská komise v současné době pracuje na novém ,,Circular Economy Package“. Tento kruhový ekonomický balíček bude obsahovat v podstatě nový plán pro prevenci a recyklaci odpadů, jakož i formulování dlouhodobých cílů v oblasti recyklace. Prof. Martin Faulstich prohlašuje „že, pokud jsou priority správně nastaveny v rámci oběhové strategie ekonomiky, lze dosáhnout ještě vyšší ochrany životního prostředí a recyklační kapacity v EU s relativně malým úsilím. Je však důležité praktické a implementačně orientované myšlení a jednání, napříč odvětvími.“
Předseda Německé poradní rady pro životní prostředí je jedním ze zakladatelů cyklické ekonomiky ,,Koalice pro Evropu ( CEC4Europe )“. Skupina vědců a podnikatelů z různých členských států EU bude vycházet z vědecky prokázaných skutečností při předkládání návrhů Evropské komise pro životní prostředí tak, aby tyto návrhy byly efektivní a ekonomicky únosné.

Mnohá další řešení recyklace, jako i nejnovější environmentální technologie uvidí návštěvníci na veletrhu IFAT 2016 v Mnichově, kde se prezentuje přes 3 000 vystavovatelů z celého světa. Na veletrhu také čtenáři uvidí světovou přehlídku komunální techniky pro údržbu měst, obcí a silnic, z nichž řada z nich bude prezentována živě s praktickými ukázkami. Budou k vidění značky jako MAN Truck, SCANIA, VOLVO, KOBIT a další.

Veškerý návštěvnický servis poskytuje www.expocs.cz

Zdroj – http://www.enviweb.cz/

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace