- Reklama -spot_img

U hlavní silnice v Loučimi se už nebude povalovat odpad

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Loučim – Na přelomu března a dubna se technika zakousla do plochy vedle Obecního úřadu v Loučimi.

Stavební firma zde připravuje prostor pro kontejnery na tříděný odpad. Plocha dvora u budovy obecního úřadu bude zpevněna včetně sjezdu z místní komunikace. Na zpevněnou plochu budou potom přemístěny kontejnery na tříděný odpad, které byly dosud v Loučimi na opravdu nevhodném místě a to přímo pod silnicí hlavní třídy, což právě nepřispívalo k dopravní bezpečnosti.

Vzhledem k tomu, že nejen domácí, ale především lidé z projíždějících aut odkládají na tomto velmi viditelném místě často i plastový a skleněný odpad větších rozměrů, než je možno do nádob vhodit, zanechává to velmi neestetický celkový vzhled obce a rovněž zvyšuje náklady na velkou frekvenci svozu nádob.

Zpevněné místo bude sloužit také pro svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu.
Cílem projektu je zvýšení estetického vzhledu centra obce, zatraktivnění veřejných prostranství, zvýšení dopravní bezpečnosti obyvatel a snížení nákladů na systém nakládání s odpady.

Loučimští na tento projekt získali dotaci z Programu stabilizace a obnovy venkova 2015 ve výši 100 000 Kč. Celkové náklady se pohybují okolo 170 000 korun včetně DPH.

Autor: Zdeněk Huspek
Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace