- Reklama -spot_img

Ekologického veletrhu se zúčastní téměř 40 firem

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Envitech je jedním z mála veletrhů ve střední Evropě, který se zaměřuje na oblast technologií, výrobků a služeb přispívajících k ochraně a obnově čistého životního prostředí.
Veletrh je zároveň neobvyklý v tom, že nabídne ekologická řešení pro potřeby průmyslu.
Bude se konat v rámci 57. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Téměř čtyřicet firem z pěti zemí světa letos na brněnském výstavišti představí novinky v oblasti zelených technologií. Zúčastní se prvního ročníku Mezinárodního veletrhu techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envitech, který se koná v rámci 57. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Společnosti budou představovat zařízení sloužící například k úpravě a čištění odpadních vod, zpracování a využití odpadů či ekologické technologie pro průmyslovou výrobu.

„Envitech je unikátní v tom, že nabízí ekologická řešení pro potřeby průmyslu. K jeho založení nás vedlo zvýraznění oboru ekotechnika, který byl v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu zastoupen již delší dobu,“ uvádí tiskový mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jiří Erlebach. Největší procento vystavovatelů je z oblasti vzduchotechnického zařízení a zpracování a využití odpadů.

Nižší náklady na zpracování odpadů
Zpracováním odpadů se například zabývá slovenská společnost Inecs, která na veletrhu ukáže techniku svých partnerů z Dánska a Německa. „Firma Runi z Dánska vyrábí šnekové lisy pro odvodňování odpadů a lisování polystyrenu. Řezací čerpadla pro bioplynové stanice a čističky odpadních vod vyrábí dánská firma Iand a vystavíme také separační mlýny na zpracování bioodpadu německé značky Wackerbauer,“ přibližuje ředitel společnosti Inecs Peter Benko. A dodává, že tyto technologie pomáhají firmám snížit náklady na zpracování odpadů.

Potenciál v ekologii
Na odpady se zaměřuje i další společnost, která podniká v oblasti zpracování biologicky rozložitelných odpadů. „Technologie intenzivního řízeného kompostování v uzavřeném prostoru je řešením pro rostoucí objemy bioodpadů. Cítíme vůli dostat živiny přirozeně obsažené v bioodpadech zpět do půdy, a to pomocí fermentorů,“ přibližuje marketinkový manažer společnosti Agro-Eko Petr Heřman mladší. Ve fermentorech (tedy speciálních elektronicky řízených „kontejnerech“) je podle jeho slov možné zpracovat všechny druhy bioodpadů, a to pro další zemědělské využití či na biopaliva.

Dalším z vystavovatelů je společnost United Air Specialists. Ta představí dvě filtrační zařízení. „Elektrostatický vzduchový filtr odsává a filtruje aerosol a olejové mlhoviny z obráběcích strojů. Prachový filtr odsává suchý prach a kouř ve výrobě, například při svařování,“ vysvětluje zástupce firmy Roman Jareš a doplňuje, že zákazníci věnují v poslední době pozornost nejen ceně a kvalitě filtrace, ale také četnosti a náročnosti údržby filtrů.

Ekologického veletrhu se zúčastní také firma Ziehl-Abegg zabývající se vzduchotechnikou, technikou pohonů a regulační technikou. „Ventilátory Ziehl-Abegg jsou používány ve vytápěcích, klimatizačních a chladírenských zařízeních, pro větrání průmyslových a zemědělských objektů a také u dalších vzduchotechnických zařízení,“ říká Pavel Čermák z obchodního oddělení Ziehl­-Abegg.

Zahraniční veletrhy
Ekologický veletrh je letošní novinkou, a zatím se ho proto účastní v porovnání s celým strojírenským veletrhem jen zlomek firem. Na něj se letos přihlásilo na 1500 vystavovatelů ze 30 zemí světa. A téměř polovičku z nich tvoří zahraniční podniky.

Envitech je ale jedním z mála veletrhů ve střední Evropě, který se zaměřuje na oblast technologií, výrobků a služeb přispívajících k ochraně a obnově čistého životního prostředí. Další veletrh se koná například v sousedním Německu, kde probíhá TerraTec veletrh. Ten se zaměřuje na technologické novinky v oblasti životního prostředí. Snaží se přinášet inovativní přístupy mimo jiné v oblasti vodohospodářství či recyklace. Veletrhy zaměřené na ekologii se ale konají také v Asii, konkrétně třeba v Japonsku. Tam začátkem letošního roku probíhal mezinárodní veletrh Eco-Tech Fair.

Autor:  Kateřina Adamcová, Kristýna Dlasková

Zdroj: ihned.cz

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace